Mořský proud odnesl malou holčičku s nafukovací labutí! Otec tomu nedokázal zabránit!

Dítě na moři (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
30. července 2020
07:06

Obrovské drama zažíval nejspíš nejmenovaný táta. Jeho dcerku na nafukovačce v Azovském moři v Rusku uchvátil silný proud a začal ji odnášet pryč od pobřeží. Táta se ji snažil zachránit, ale marně. Koupací pomůcka i s dítětem skončila kilometry daleko!

Záchranáři na jihu Ruska zachránili malé děvčátko, které spalo na nafukovacím lehátku ve tvaru labutě v Azovském moři, tři kilometry od břehu. Uvedla to agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace.

Situace zprvu nevyhlížela až tak idylicky: záchranáře zburcovali ve středu odpoledne, kdy před očima rekreantů na širé moře odplulo nafukovací lehátko s pětiletou dívkou. Její otec se marně snažil děvče zachránit. O půlhodinu později záchranáři ve člunu nafukovačku i s dítětem našli už tři kilometry od břehu.

„Celou dobu dítě spalo na lehátku. O ničem nevědělo. Lékařská pomoc nebyla zapotřebí," vylíčili záchranáři. Cestou zpět ještě přibrali do člunu dívčina otce, který se snažil k nafukovačce doplavat, ale už mu docházely síly.

V místě, kde málem došlo k neštěstí, platí přísný zákaz koupání kvůli silným proudům, dodal Interfax.

ov21 ( 30. července 2020 12:28 )

pro příště zkrátit vodítko ...

pajato73 ( 30. července 2020 10:08 )

no tak potrestal se sam dost, ze jo, urcite si cestou pri plavani parkrat kaknul do plavek.... ale vydaje za zachranu by zaplatit mel....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud