Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Miliardáře našli mrtvého v kaluži krve: Zastřelil se pistolí od ministra?!

Ruský miliardář Dmitrij Bosov  (Autor: Reprofoto Rossija-24)
Autor: ČTK, yks - 
7. května 2020
10:18

Ruský miliardář Dmitrij Bosov spáchal sebevraždu ve své rezidenci u Moskvy, oznámil ve středu podnikatelský list RBK na svém webu s odvoláním na miliardářovy známé.

Smrt dvaapadesátiletého uhlobarona, nalezeného se střelným zraněním hlavy a pistolí Glock u mrtvého těla, mezitím potvrdily médiím další zdroje. Vyšetřovatelé podle agentury TASS nenašli žádný dopis na rozloučenou, nicméně sebevraždu pokládají za nejpravděpodobnější verzi a její příčinu zjišťují.

Tělo podle tisku našla vdova a tělesný strážce v tělocvičně poté, co boháč v noci na dnešek nereagoval na manželčiny telefonáty a esemesky. Dveře, které byly zamčeny zevnitř, museli strážci vyrazit, než našli tělo s kulkou v hlavě. Pistole byla prý darem od ministerstva vnitra severokavkazské Abcházie, jejíž nezávislost většina světa neuznává. Žádné doklady ke zbrani se dosud nenašly.

Agentura Interfax připomněla, že Bosov se v 90. letech podílel na přerozdělení hliníkového průmyslu. V současnosti byl spoluvlastníkem skupiny Alltek, jakož i dvou uhelných společností, Sibantracit a Vostokugol. Tu druhou tajná služba FSB loni začala podezírat z nelegální těžby, prověrka podle prosincového vyjádření vicepremiéra Jurije Trutněva ještě neskončila.

Bosov s majetkem v odhadované výši 1,1 miliardy dolarů (asi 28 miliard Kč) figuroval na 86. příčce loňského žebříčku nejbohatších Rusů v podání časopisu Forbes. Jedna z Bosovových společností je jedním ze sponzorů noční hokejové ligy, ve které hraje prezident Vladimir Putin a další členové ruské elity, včetně samého Bosova.

Miliardářovo jméno se objevilo v médiích v lednu 2020, kdy si měl podle serveru dirt.com v USA koupit luxusní a kontroverzní vilu v Beverly Hills.

Zaplatil za ni údajně v přepočtu asi 750 milionů korun. Vilu nesnášeli údajně zejména sousedé kvůli jejímu opulentnímu stylu, který architektonicky nezapadá do okolí, a v neposlední řadě i kvůli tomu, že výrazně převyšuje všechny domy v okolí. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud