Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Tragický začátek léta: Na jihu Čech utonuly dvě děti, v Mlékojedech mladý muž

ilustrační foto  (Autor: Pluska.sk - Pavol Konštiak)
Autor: dce, ČTK - 
20. července 2020
10:19

Tragická čísla přinesl uplynulý týden - v jižních a středních Čechách řešili záchranáři čtyři tonutí, z toho tři u dětí! Bohužel dvě děti a jeden mladý muž nepřežili.

Dvě tragické události se odehrály už v úterý na jihu Čech. „Na Prachaticku mělo tragickou dohru koupání v jednom z obecních rybníků a na Českokrumlovsku se jednalo o tonutí dítěte v jezírku u rodinného domku. V obou případech na místech zasahoval vrtulník LZS a poškozené přepravil k dalšímu ošetření do nemocnic, kde oba poškození v uplynulých dnech bohužel zemřeli," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

„Pokud se v místě koupališť pohybujete s dětmi, nespouštějte je z očí. To samé platí v domácnostech, kdy je u rodinného domu bazén či jezírko,“ dodala Krausová.

Utopil se na večírku v pískovně

Další případ se stal v noci na neděli v Mlékojedech na Mělnicku. Při nočním koupání v zatopené pískovně zde v sobotu utonul mladý muž. Ve vodě jej museli vyhledat potápěči. „Přivolaný lékař na místě konstatoval smrt," řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Záchranným složkám ohlásili svědci, že postrádají svého kamaráda, před 22:00. Na místo, kde se konal večírek, přijeli hasiči i policejní potápěči. Tělo mladíka nalezli ve vodě, podle mluvčí hasičů Vladimíry Kerekové jej vytáhli kolem nedělních 3:30.

Tonoucí holčičku zachránili

Další otřesná událost se stala v neděli na přírodním koupališti v Jincích u Příbrami. Tonoucí se pětiletou holčičku vytáhli svědci, kteří zahájili i asistovanou resuscitaci. Tu od nich přebrali záchranáři a holčičku vrtulníkem transportovali do nemocnice v pražském Motole.

Svědci pro Příbram.cz uvedli, že děti měla hlídat žena, která je měla na starosti. „Byli jsme na koupališti, když se to stalo. Otec té holčičky někam odjel a ona ji ztratila z dohledu, hlídala těch dětí víc,“ sdělil muž.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud