Středa 27. října 2021
Oblačno 13°C

Motorkář se zákazem řízení zemřel na dálnici v protisměru: Dvě děti a dvě ženy zraněny

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: David Malík)
Aktualizováno -
4. července 2020
16:33
Autor: ČTK - 
4. července 2020
09:43

Devětatřicetiletý motocyklista, který se v pátek večer na sjezdu z dálnice D48 v Dobré u Frýdku-Místku srazil se dvěma osobními auty, v sobotu v nemocnici zemřel. Nehoda se stala, když motorkář ujížděl před policisty. Při nehodě se v jednom autě zranili čtyři lidé a policisté na místě zjistili, že motocyklista měl zákaz řízení.

Michalíková uvedla, že na dálnici dopravní policisté prováděli silniční kontrolu s radarem a motorkáři na motocyklu značky Honda naměřili vyšší rychlost. Proto se za ním rozjeli.

"Předjeli ho a za pomoci výstražného světelného znamení ho chtěli zastavit na bezpečném místě. Řidič motorky však zareagoval tak, že ji otočil do protisměru," popsala policejní mluvčí Eva Michalíková. Při jízdě opačným směrem se motocyklista srazil s vozem Hyundai a následně s dalším vozidlem Opel.

"Muž, který cestoval na motocyklu, byl v okamžiku příjezdu týmů záchranné služby při vědomí, utrpěl však vícečetná život ohrožující poranění, a to v oblasti hrudníku, horní a dolní končetiny," uvedl mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Zasahující lékař zraněného musel uvést do umělého spánku a převést na přístrojem řízenou plicní ventilaci. "Řidič motorky byl následně transportován do nemocničního zařízení, kde dnešního dne svému zranění podlehl," uvedla Michalíková.

Zatímco posádka vozu opel vyvázla z nehody bez zranění, ve voze hyundai se zranily dvě ženy a děti ve věku deset let a dva roky. Humpl uvedl, že všichni utrpěli lehká nebo středně těžká poranění, většinou hrudníku. Dálnice byla kvůli nehodě téměř čtyři hodiny uzavřena.

Moravskoslezští policisté tak během pátku vyjížděli ke třem nehodám, které měly za následek smrt. Před 11:30 vjel z neznámých příčin řidič vozu renault v Rychvaldě na Karvinsku do protisměru a čelně se srazil s dalším osobním vozem, na místě zemřela jeho devětašedesátiletá spolujezdkyně.

Před 18:00 se pak stala další nehoda na silnici I/48 na pomezí Moravskoslezského a Olomouckého kraje u Starého Jičína-Dubu na Novojičínsku nedaleko Vysoké, místní části Hustopečí nad Bečvou na Přerovsku. Při nehodě zemřel dvaadvacetiletý řidič vozu Škoda Superb, který zřejmě v klesání dostal smyk a vjel do protisměru, kde se bočně srazil s dalším autem.

rezacek ( 4. července 2020 16:55 )

Těm dvěma ženám s dětmi přeji brzké uzdravení, snad to nebude příliš vážné. I motorkář mě potěšil - vždycky je nutné vědět, kdy je čas odejít.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání