Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Michal N. před 12 lety unesl dodnes nezvěstného muže: Podle obžaloby ho zabil a tělo rozpustil

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
16. června 2020
15:12

Olomoucký krajský soud v úterý zprostil Michala N. obžaloby z vraždy 12 let pohřešovaného muže. Ten byl naposledy spatřen v roce 2008, kdy byl připoután k topení v jednom z přerovských barů. Od té doby je nezvěstný.

Michal N. byl již dříve v tomto případě odsouzen za omezování osobní svobody. Případ policisté znovu otevřeli na základě nových důkazů, svou roli hrál i policejní agent. Soudce však důkazy nepřesvědčily, muže zprostil s tím, že se nestal skutek, pro který je stíhán.

Podle obžaloby Michal N. v červenci 2008 za pomoci dalšího známého odvlekl poškozeného z jeho olomouckého bytu, kde byl Michalem N. napaden. Převezli ho do Přerova do baru, kde byl Michal N. provozní, a připoutali ho k topení.

Muž poté beze stopy zmizel, družka poškozeného to oznámila policii až v roce 2009. Michal N. se k této části případu již dříve přiznal a byl za to společně s jeho známým v roce 2012 podmíněně odsouzen. Tvrdil však, že muže poté zavezli do Ostravy.

Případ však policisté po letech opět otevřeli, a to na základě nových důkazů. Po letech totiž určili DNA majitele z vozu, ve kterém byl poškozený převážen, a získali tak novou svědeckou výpověď. Do případu se vložil i policejní agent, který Michala N. oslovil s tím, že poškozený byl jeho bílý kůň a má na jeho jméno uloženy peníze.

Za pomoc Michalovi N. sliboval peníze. Michal N. jej podle obžaloby ujistil, že se poškozený už neobjeví, neboť ho spláchl do kanálu. Podle žalobkyně jej usmrtil, tělo rozpustil louhem či kyselinou v nádobě a zbytky pak vylil do odpadu. Podle Michala N. však šlo jen o chvástání, neboť chtěl získat slibovanou provizi.

Podle obžaloby chybí v případu tělo poškozeného a jsou zde jen nepřímé důkazy, podle státní zástupkyně však do sebe zapadají. Verzi obžaloby podle ní svědčí i to, že Michal N. byl v osudnou dobu přijat do nemocnice kvůli poleptání nohou, což se podle obžaloby stalo při likvidaci těla. Michal N. však tvrdí, že čistil zanesený odpad na toaletě v baru.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání