Recidivista v Jihlavě nebezpečně zaútočil na dítě! Hoch skončil v nemocnici

Chlapce vzal v Jihlavě po hlavě sklenicí: Hrozí mu vysoký trest!  (Autor: Archiv blesku, Blesk: Václav Burian)
Autor: VaB - 
4. června 2020
09:42

Chlapec v Jihlavě zažil chvíle hrůzy! Muž (52) ho napadl sklenicí, hoch skončil v nemocnici. Vše kvůli tomu, že upozornil na jeho nevhodné chování. Útočníka policie zadržela, hrozí mu vysoký trest.

Na konči května došlo v Jihlavě k drsnému incidentu. Dvaapadesátiletý muž se odpoledne pohyboval mezi auty u obchodního domu, choval se velmi podezřele, to upoutalo pozornost mladého klučiny. Ten ho i oslovil a zeptal se ho, co dělá. 

Přišla rychlá a agresivní reakce! Nejprve mu sprostě nadával a vyhrožoval, když chtěl chlapec odejít, napadl ho sklenicí, tomu se snažil ubránit, neměl ale dost sil. „Zraněného chlapce převezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice. Na místo byli přivoláni také strážníci městské policie, kteří podezřelého muže v lokalitě zajistili. Následně ho převzali policisté a zadržený muž skončil v policejní cele,“ popsala situaci po útoku mluvčí policie Jana Kroutilová. Místo, kde k napadení došlo, policie ohledala a zadokumentovala.

Případ si poté převzala kriminálka. Na základě důkazů začala i trestně stíhat útočníka. „Dvaapadesátiletý muž z Jihlavska byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví spáchaného na dítěti mladším patnácti let, dále zločinu vydírání spáchaného se zbraní a přečinu výtržnictví,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že se jedná o muže, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán. Odsouzen byl i k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.

Chlapec naštěstí neutrpěl vážná zranění, chybělo ale málo. „S ohledem na způsob a razanci útoku mohlo ale dojít k vážnějšímu zranění, ke kterému nedošlo jen shodou skutečností nezávislých na vůli obviněného muže, zejména díky úhybnému manévru napadeného chlapce,“ dodal Michal Olejníček, komisař oddělení obecné kriminality. Obviněnému hrozí až osm let ve vězení. 

MrdejLachtanaDoUcha ( 5. června 2020 02:08 )

Zapoměli dodat, že ten agresivní somrák je vyšetřován na svobodě.

kralovna-vsech-mori ( 4. června 2020 11:46 )

Kluk se to ptal a přitom měl ruku v jeho kapse.

dbbs ( 4. června 2020 09:58 )

Takovej *** patří do ruky lidem a ne dnešním zkurve.nejm zákonům který ho max pošlou do ůstavu.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud