Úterý 27. července 2021
Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor
Oblačno 27°C

Požár zničil historické chaty Na Tokáni: Škody jdou do desítek milionů, příčina je stále neznámá

Autor: ČTK, VaB - 
25. května 2020
10:48

Požár, který v pátek zcela zničil dvě historické chaty na Děčínsku, způsobil podle předběžných odhadů škodu za víc než 23 milionů korun. Obě chaty u Rynartic v Českém Švýcarsku byly kulturními památkami. Jako nejpravděpodobnější příčina požáru se zatím jeví technická závada.

Kriminalisté ale stále pracují s několika vyšetřovacími verzemi. „Abychom jednoznačně stanovili příčinu požáru, musíme vyčkat na výsledky znaleckých posudků,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek. 

Hořet začalo v turisty oblíbené lokalitě Na Tokáni v pátek ráno, oheň objevili revírníci parku. Na místě zasahovalo přes 100 hasičů. Popelem lehly dvě lovecké chaty soukromého majitele postavené v alpském stylu. V lokalitě jich stálo šest. Pozůstatky po cenných stavbách si tento týden prohlédnou památkáři.

Policejní vyšetřovatelé ohledání místa provedli o víkendu po úplné likvidaci ohně a vychladnutí požářiště. „Spolupracovali jsme s vyšetřovateli hasičů, znalci z Technického ústavu požární ochrany, na ohledání se podílel i policista skupiny speciálních kynologických činností se služebním psem vycvičeným na detekci akcelerantů hoření,“ dodal Vítek. 

wilda ( 25. května 2020 12:06 )

Krabička sirek, kanystr benzinu a perfektně povedený zkrat elelektřiny je tak levná záležitost, že když se přestane dařit­....­....­....­....­....­....­....Dř­íve hasiči nevěděly co je požár!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání