Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Tragická nehoda na Berounsku: Při srážce s osobákem zahynul motorkář

 (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK - 
18. dubna 2020
20:16

Řidič motocyklu v sobotu odpoledne zemřel po srážce s osobním automobilem v Moravském Berouně na Olomoucku. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. ČTK to řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Nehoda se stala krátce po 15:00 v Moravském Berouně na ulici Opavská. „Došlo ke střetu osobního vozidla s motocyklistou, který i přes veškerou snahu záchranářů na místě nehody svým zraněním podlehl,“ uvedla Zajícová.

Z dosavadního šetření podle Zajícové vyplývá, že řidič osobního vozidla při odbočování vlevo zřejmě nedal přednost jedoucímu motocyklu. „Doprava je v místě nehody řízená kyvadlově. Okolnosti a přesná příčina této tragické nehody jsou nadále předmětem šetření,“ doplnila Zajícová.

kuna12 ( 11. května 2020 13:28 )

Dobře tedy, řidič motorky udělal velkou chybu za kterou zaplatil cenu nejvyšší.
Bohužel díky liknavé práci policie tuto "chybu" měl možnost beztrestně provádět velmi dlouhou dobu a plést si silnici se závodním okruhem svědčí o velké bezohlednosti motorkáře vůči okolí.
At si každý udělá svůj názor viz http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=QKjq­CFxkxCc
jedná se o autentické video a v místě nehody měl asi 2 vteřiny na reakci (a podle videa které si natočil jel v tuto chvíli cca 180 km/h).
I kdyby jel jen 100 km/h, tak ubrzdit to není možné. Prostě kam nevidím tam nemůžu jet rychle. Na daném místě se už jeden motorkář rozmáznul (scénář podobný), vyjíždějící vozidlo s přívesným vozíkem které na cca 1 vteřinu zablokuje 2 jízdní pruhy a když jedeš a nebrzdíš tak nemáš kam uhnout.

Takže ano motorkář udělal chybu a zaplatil za ni. A mělo by se vědět jak dopadá když se dělají chyby. Asi by neměli takový lidé mít právo na to používat silnici s námi ostatními.

Valerie Vranov ( 1. května 2020 00:40 )

Mohl jste to napsat aspoň trochu s úctou vůči zemřelému, možná máte pravdu, ale lidi by prostě neměli mít někdy možnost všude psát své názory. Toho člověka jste neznal, udělal chybu, ale tohoto jste se mohl zdržet.

kuna12 ( 27. dubna 2020 09:46 )

tento konkrétní motorkář jel před nehodou rychlostí v obci přes 100 km/h, jednalo se o nějakého závodníka z vedlejší obce ( náhrobek Libor R1). Těžko dáte přednost někomu kdo není vidět a najednou se vyřítí za horizontem.
Naštěstí zabil jen sám sebe při nehodě, překvapivé že se dožil s takovým přístupem k řízení tak vysokého věku(ročník 1974, takže by už mohl mít trošku rozum a řídit bezpečně).
O jednoho piráta silnic méně, takže dobrá zpráva.

Juras1 ( 19. dubna 2020 03:31 )

Asi na silnici vyrazil další kavalír silnic a jel podle předpisů. Čest jeho památce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud