Na dva muže na Zlínsku spadly stromy: Jednoho zachraňoval vrtulník!

Autor: ČTK, VaB - 
4. dubna 2020
18:12

Drama na Zlínsku! V sobotu tam na dvou různých místech zavalily stromy dva muže. Oba museli být transportováni do nemocnice. V jednom případě musel být aktivován i vrtulník záchranné služby. 

Dva muže v sobotu ve Zlínském kraji při práci v lese zavalily stromy. K prvnímu případu vyjížděli hasiči a záchranáři do Hřivínova Újezda na Zlínsku, ke druhému do Dolní Bečvy na Vsetínsku. Oba muži utrpěli zranění, se kterým skončili v nemocnici, řekla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. 

V lese u Hřivínova Újezda spadly na muže dva stromy. Zraněného našel kolemjdoucí, který přivolal pomoc. „Muž se nacházel ve špatně dostupném terénu, kam se nedostali hasiči s cisternou. Proto na místo vyrazili s terénním vozidlem. Hasiči muži poskytli předlékařskou pomoc a poté ho předali do péče zdravotnické záchranné službě," uvedla mluvčí.

Aby se podle ní záchranáři k muži dostali, museli kolem něj odřezat klestí a stromy. „Některé stromy byly již mužem pokácené, ale nespadly na zem. Proto místní hasiči stromy bezpečně pořezali, aby nekontrolovaně nespadly na zem," řekla Javoříková.

Při lesních pracích spadl strom na muže i v lese u Dolní Bečvy. „Z místa nehody hasiči muže přenesli k sanitnímu vozu,“ uvedla mluvčí. Lékař následně na místo neštěstí povolal vrtulník, který zraněného transportoval do nemocnice v Ostravě. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud