Muž zkolaboval na ulici na Liberecku: Jeho žena a policisté mu zachránili život!

Ilustrační foto  (Autor: Policie České republiky)
Autor: VaB - 
31. března 2020
10:11

Muž na ulici zkolaboval a upadl do bezvědomí. První pomoc mu poskytla jeho žena a pak přivolaní policisté. Ti ho za pomoci automatického externího defibrilátoru „nahodili“ a zachránili mu tak život.

V sobotu přišla policistům z obvodního oddělení v Chrástavě výzva k výjezdu. Jejich operační důstojník je vyslal k náhlému kolapsu na ulici v Bílém Kostele nad Nisou. Když dorazili na místo, zjistili, že muže (46) ležícího na ulici resuscituje jeho žena. 

Ženu v resuscitaci vystřídali a muže, který byl v tu dobu v bezvědomí, napojili na automatický externí defibrilátor (AED). „Doporučil výboj a ten také ihned policisté provedli. Po tomto výboji se podařilo muži v bezvědomí nahmatat pulz,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Poté na místo dorazili liberečtí záchranáři a muži začali poskytovat následnou pomoc. Policisté si tak mohli připsat záchranu lidského života. „Chrastavským policistům se tímto podařilo úspěšně poskytnout první pomoc muži, který náhle zkolaboval a upadl do bezvědomí, ještě před tím, než na místo dorazila posádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a muže si převzala do své péče,“ ocenila práci svých kolegů Sochorová. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud