Tomáš (40) zmizel při výstupu na nejvyšší horu: Akce na záchranu se účastní desítky lidí!

Autor: VaB - 
25. února 2020
12:59

Po Tomášovi se slehla zem! Vydal se do Skotska do hor a od té doby o sobě nedal vědět. Rodina se o něj bojí. Ve Skotsku po něm pátrá 39 záchranářů!

Slovák Tomáš Gafrik (40) ze Zlatých Moraviec na Slovensku odjel do Skotska do hor. Už od čtvrtka je ale nezvěstný a rodina se o něj začíná bát. Podle serveru Nový Čas uveřejnil na svém facebookovém profilu krátké video, že je na půli cesty na nejvyšší horu Skotska Ben Nevis (1344 m n. m.). 

„Tomáš není od čtvrtka v kontaktu s rodinou a nás to víc a víc znepokojuje,“ uvedl podle Času seržant Michael Bell z policejní stanice Fort Willia. Slovák podle policie před týdnem přistál v Edinburghu, odkud se vydal přímo na horu.

Velká pátrací akce

Záchranný tým uvedl, že po muži pátrá 27 jeho členů plus dalších 12 horských záchranářů, včetně vrtulníku. „Neříkal někomu z vás nějaké bližší plány ohledně tohoto výletu, respektive hlavně turistickou trasu, kterou chtěl projít? Naposledy máme od něj zprávu ze čtvrtka, že chtěl zdolat horu Ben Nevis, byl 400 metrů pod vrcholem,“ napsala na facebook sestra Tomáše Jana K. 

Vítr a nízké teploty

Pátraní po Tomášovi je složité. Zhoršují ho povětrnostní podmínky, které se v horách měly změnit po silných bouřkách. Minimální teploty mají být -7 stupňů Celsia. Na vrchu samotné hory může ale minimální teplota klesnout až na -20 stupňů Celsia.

Nezvěstný Tomáš je vysoký 186 centimetrů, je střední postavy, má krátké hnědé vlasy. Naposledy měl být oblečený v šedé bundě a na zádech měl mít zelenožlutý batoh. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud