Smutný konec pátrání po turistce na Novém Zélandu: Tělo našli v oblasti, kde zemřeli dva Češi

Autor: rc - 
14. února 2020
10:28

Pátrání po britské turistce Stephanie Simpsonové, která se o víkendu vydala do novozélandského parku na túru, skončilo smutně. Ženu, která se v pondělí neobjevila v práci, našla policie mrtvou. Stephanie navíc našli jen kousek od místa, kde zemřeli už dva Češi.

Stephanie Simpsonová milovala přírodu a horskou turistiku. Dvaatřicetiletá Britka proto minulý rok odcestovala na Nový Zéland, aby tam mohla prozkoumat tamní národní parky a hory. Stephanie na Novém Zélandu kombinovala práci s cestováním.

Rodačka z anglického hrabství Essex v pátek svým kolegům v práci oznámila, že se na víkend chystá na túru do národního parku Mount Aspiring, který leží v jižní části Nového Zélandu. Stephanie měla v úmyslu se vydat na stezku zvanou Brewsters Hut, která je určena pro zkušené horolezce.

Podle informací britského deníku Daily Star přátelé Stephanie popisovali jako schopnou horolezkyni. V pondělí se však neobjevila v práci. Její kolegové se proto rozhodli kontaktovat policii, která začala po ženě pátrat. Do pátrání byly zapojeny helikoptéry, drony a policejní psi. Její zoufalí rodiče se rozhodli, že sednou do letadla na Nový Zéland, aby byli přítomni pátrání.

To ale v pátek skončilo smutným nálezem. Psi poblíž Pyke Creek v oblasti národního parku Mount Aspiring nejprve vypátrali batoh a boty zmizelé Britky. Opodál pak ve dvě odpoledne našli její tělo. Podrobnosti policie zatím nesdělila, příčinu její smrti bude muset odhalit soudní pitva.

Dívka přitom zemřela v oblasti, kde zahynulo už několik Čechů! V roce 2016 se z hory Mount Aspiring zřítil dvacetiletý český horolezec. Podle místních médií muž při sestupu na severozápadní straně vrcholku vysokého 3033 metrů uklouzl a zřítil se do hloubky asi 200 metrů.

Jen o půl roku dříve o kus dál zemřel i Čech Ondřej P. (†27). S přítelkyní Pavlínou Pížovou vyrazili na Nový Zéland za prací i za dobrodružstvím. Za špatného počasí se vydali na turistickou stezku Routeburn Track. Jenže se ztratili, potkalo je husté sněžení i lavina. Ondřej umrzl zaklíněný mezi stromy a kamením, Pavlína přežila jen zázrakem - nalezena byla až po měsíci v opuštěné chatě poblíž Mackenzieova jezera.

Kazin ( 15. února 2020 13:45 )

Další stupida který napíše koho to zajímá a napíše příspěvek Ale to by nebyl Čech

lulituli ( 14. února 2020 19:13 )

Kdyby byla tak zkušená, tak ví že do hor nechodím sám, ale minimálně ve dvou. Škoda mladého zivota

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud