Šokující video: Vlk táhl zakousnutou srnu ke kolejím, vlak ji rozmetal po okolí

Autor: VaB - 
13. února 2020
09:36

Nic pro slabší povahy! Vlk si odtáhl svou kořist na koleje a chtěl si na ní pochutnat, vystrašil ho ale vlak, před kterým utekl. Strojvedoucí ani nepřibrzdil a srnu přejel. Vlci prý ztrácejí zábrany a přibližují se blíž a blíž k lidským obydlím.

Velké pozdvižení vyvolalo video ze Slovenska, které na facebook umístili Štátné lesy TANAPu. Na videu je zpočátku vidět vlk, který je zakousnutý do srny a táhne ji ke kolejím. Když už bylo zřejmě po smrti, chtěl si na své kořisti pochutnat. 

Vlk byl ale vyrušen vlakem a z místa tak utekl, na útěku ho navíc málem srazil autobus. Strojvedoucí vlaku ale nezastavil a pokračoval dál i přes to, že na trati leží srna. „Přes ulovené zvíře přejel vlak,“ napsali na facebook autoři videa. Srnu mohutný vlak přepůlil. K celému incidentu došlo v pondělí v Horním Smokovci na Slovensku. 

Video Video pro slabší povahy! Vlak přejel na Slovensku srnče, vlk si na něm nestihl pochutnat. - Štátné ley TANAPu

A právě nicnedělání ze strany strojvedoucího vyvolalo rozruch. „To byl řidič slepý, že neviděl jelena na trati?“ napsal jeden z komentujících. „Toho debila bych vyřešil na přestupkovém s mastnou pokutou! To srnče bylo ještě naživu!“ napsal další. 

Šelmy ztrácí plachost

„Zvěř často využívá k pobytu tatranské osady, i kvůli ochraně před predátory. Často ztrácí plachost, což přináší nepříjemnosti,“ uvádí Štátné lesy TANAPu. Podle nich je daleko víc nepříjemné, když plachost ztrácí predátoři. Obvyklé jsou podle nich i případy, kdy šelma pronásleduje svou kořist až do městské zástavby.  

Server iDnes.cz s odvoláním na slovenské myslivce uvedl, že vlci nenapadají jen stará a nemocná zvířata, ale už i statné jeleny. To může ohrožovat početní stavy vysoké. Na útoky vlků si stěžují také chovatelé hospodářských zvířat.

Oficiální údaje uvádí, že na Slovensku žije ve volné přírodě zhruba 250 až 300 vlků. To ale řada myslivců zpochybňuje.

zkratik ( 13. února 2020 16:00 )

spíš je podle mě víc debil ten,kdo to natočil.Jestli bylo srnče ještě živý,měl nějak zakročit

pajato73 ( 13. února 2020 13:15 )

proc by mel strojvedouci brzdit a riskovat zranene pasazery??? stejne by to neubrzdil... absolutne normalni zdrava reakce...

Belphegor ( 13. února 2020 11:50 )

No co, nechal si to semlyt. Asi bude pani Vlkova delat k veceri sekanou.

.tg.bb ( 13. února 2020 11:29 )

krimi?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud