Kapela Rage Against the Machine oznámila svou světovou tour. Ta začne už na jaře v USA a Kanadě. Do Evropy se rockeři přesunou v srpnu a do Česka přijedou v závěru celé tour. V Praze Rage Against the Machine vystoupí 8. září v O2 aréně.

Vstupenky na koncert Rage Against the Machine v Praze budou k dispozici v síti Ticketmaster od 14. února. Ceny se budou pohybovat od 1950 po 2560 korun.

Rage Against the Machine tour 2020

Rage Against the Machine se dali podruhé znovu dohromady po devíti letech a okamžitě oznámili svou Public Service Announcement Tour. Na tu vyráží společně s kritiky uznávaným rappovým duem Run the Jewels.

Public Service Announcement Tour Rage Against the Machine začne už na jaře. Vykopávací koncert kapela absouje v El Pasu v Texasu už 26. března. První Evropská štace pak přijde 28. srpna v britském Leedsu. Do Prahy pak Public Service Announcement Tour dorazí osmého září.

Nejbližší koncerty Rage Against the Machine mimo Prahu

Fanoušci, kteří by nestihli pražský koncert Rage Against the Machine, případně by pro ně bylo české hlavní město moc daleko, si nemusí zoufat. S výjimkou Slovenska vystoupí kapela i u všech sousedů.

Public Service Anouncement Tour totiž dva dny před pražským koncertem zastaví v Berlíně. 10. září se politické texty ponesou Krakovem v Polsku a poslední koncert celé tour přijde 12. září ve Vídni.

Rage Against the Machine se dali podruhé dohromady

Rage Against the Machine hrají už od začátku devadesátých let. Úspěchu se kapela dočkala záhy po svém založení. V roce 1992 dobyla žebříčky jejich píseň Killing in the Name. Kapela se poprvé rozpadla na začátku nového tisíciletí a její členové začali pracovat na svých vlastních projektech.

Kapela se ovšem brzy vrátila. V roce 2007 se její členové dali znovu dohromady a vystoupili na slavném festivalu Coachella. O rok později pak o svých politických názorech dali vědět během kampaně před americkými prezidentskými volbami, kdy způsobili rozruch jak na sjezdu Republikánů, tak Demokratů.

V roce 2009 způsobila kapela Rage Against the Machine rozruch ve Velké Británii. Jejich píseň Killing in the Name se totiž díky výzvě na Facebooku stala vánočním hitem číslo 1. Kapela přitom výzvu podpořila a rozhodla se, že tržby, které díky ní získala, bude posílat na charitu.

Následně přišla další pauza, během které část kapely vystupovala s členy Public Enemy a Cypress Hill v kapele Prophets of Rage, která mimo jiné hrála i hity Rage Against the Machine. O dalším návratu se začalo spekulovat na podzim 2019. Vše se potvrdilo 10. února 2020, kdy kapela odtajnila data pro nové turné.