Klučina si vyráběl kapesné na barevné tiskárně: V oběhu poletují možná až desítky jeho padělků!

Autor: yks - 
7. února 2020
12:01

Měl asi hluboko do kapsy, a tak se rozhodl přilepšit si svépomocí. Koneckonců, co na tom může být tak těžkého? Mladíka, který si natiskl pěkných pár stokorun a některé z nich dostal i do oběhu, zadržela karlovarská policie.

Ne nadarmo platí české bankovky za ty nejkrásnější na světě. Vedle toho ovšem obsahují také celou řadu ochranných prvků, které umožňují odlišit je od padělků. 

Většina lidí se k bankovkám dostane díky vyčerpávající práci. Ne tak mladíček z Karlovarska, který se patrně domníval, že mu staronová a naprosto naivní metoda pomůže vylepšit obsah peněženky. O případu informovala tisková mluvčí karlovarské policie Kateřina Krejčí.

„Kriminalisté z odboru hospodářské kriminality se v poslední době zabývali případem padělání a pozměnění peněz, kdy měl neznámý pachatel zhotovit padělky bankovek nominální hodnoty 100 korun a následně je udat v různých obchodech na Karlovarsku do oběhu jako pravé,“ uvedla Krejčí. 

Bankovky nebylo obtížné rozeznat, protože neobsahovaly žádné bezpečnostní prvky, i tak se pachateli podařilo část „peněz“ využít. Stopy kriminalisty dovedly k nezletilému mladíkovi, který měl údajně během ledna pomocí počítače a barevné tiskárny vyrábět amatérské falzifikáty a těmi pak platit v různých obchodech. V úterý ovšem spadla klec a hříšník skončil v rukou policie. 

Video Mladík měl natisknout přes 20 falešných stokorun. - Policie ČR

„Během úterního dne kriminalisté provedli domovní prohlídku, při které zajistili výpočetní techniku použitou při výrobě a také část nepovedených padělků. Ještě téhož dne policejní komisař zahájil trestní stíhání mladistvého a obvinil jej ze spáchání provinění padělání a pozměnění peněz,“ uvedla mluvčí s tím, že mladíkovi v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na 1,5 až čtyři roky.

Krejčí také varovala, že některé z padělků by se mohly nadále vyskytovat v oběhu. Jde o kopie stokorun se sériovými čísly H72279113 a H48417649. Padělky nejsou opatřeny žádnými ochrannými prvky. „Jednalo se pouze o vytisknuté kopie těchto dvou bankovek,“ uzavřela Krejčí.

rentierskej ( 7. února 2020 18:37 )

tak kontrolovat stokoruny...
snad jen naomak - papír rozradí hodně; ale musí o tom člověk trochu něco vědět.

nechápu však ILUSTRAČNÍ obrázky bankovek?! k čemu jako?!
jak vypadají prachy, asi všichni vědí.

zkratik ( 7. února 2020 14:13 )

Klučina nebo mladík Patnáct mu je.Divím se,že mu bankovky ve večerkách vzali.Vietnamci jsou na to hodně opatrní

...Kriminalisté zjistili, že hoch v lednu doma na svém počítači a tiskárně vyrobil nejméně dvě desítky padělaných bankovek. Podle specialistů ale nebyly nijak zvlášť zdařilé „Při bližším pozorování je zřejmé, že se jedná o padělky, neboť bankovky v hodnotě 100 Kč sériových čísel H72279113 a H48417649 nebyly opatřeny žádnými ochrannými prvky. Jednalo se pouze o vytisknuté kopie těchto dvou bankovek,“ uvedla mluvčí....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud