Souboj českých a slovenských policistů: Mareš byl tajný spolupracovník

Aktualizováno -
2. prosince 2019
13:18
Autor: chal, VaB - 
2. prosince 2019
11:32

Využít česko-slovenskou soutěživost pro dobrou věc se rozhodly policejní sbory z obou států. Policisté mezi sebou soupeřili o to, kdo bude mít na konci listopadu na sociální síti instagram více sledujících. Pro koho skončila tato výzva vítězstvím?

Listopad se na sociálních sítích české i slovenské policie nesl v duchu soutěže, kterou policisté nazvali Bratrská výzva. Vyhlásili přátelský závod o to, kdo bude mít na konci listopadu více fanoušků na instagramu.

Vítězná strana si pak měla vybrat charitu, kterou poražený podpoří. Spíš než o soupeření tak šlo o utužení vzájemných vztahů, a hlavně o dobrou věc.

Policisté z obou zemí zvolili podobné zbraně. Humor, otevřenost i slavné osobnosti. Slováci například na instagramu sdíleli vtipnou fotomontáž zobrazující Leoše Mareše v uniformě slovenské policie.

„Velké odhalení. Můžeme potvrdit, že Leoš Mareš je tajným spolupracovníkem Policejního sboru Slovenské republiky,“ připsali k fotografii. Jejich čeští kolegové se také snažili získat fanoušky díky známým tvářím a zlákali ke spolupráci moderátorku Lucii Borhyovou.

Naši strážci zákona také pomohli splnit sen malému Mírovi, který prý miluje vše spojené s policií. Chlapec od nich dostal k šestým narozeninám krásné překvapení – mohl si z blízka prohlédnout policejní techniku a na chvíli se mohl cítit jako jeden z policistů.

Bratrská výzva se skutečně povedla a vyvolala ohromný zájem – stovky komentářů, tisíce lajků a neskutečné množství podpory. A šlo o skutečně napínavý souboj.

Česká policie ze začátku výrazně ztrácela, pár dní před koncem souboje ale čeští fanoušci zabrali a pořádně překvapili. Počítadlo sledujících české policie se na konci soutěže se zastavilo na ohromných 149 tisících!  

Slováci se zastavili na 127 tisících a měli ve výsledku méně sledujících než Češi, jenže při přepočítání pomocí koeficientu zohledňujícího počet obyvatel měli lepší číslo právě naši sousedé. Souboj tak skončil víceméně smírně.

Kdo vyhrál, nebylo nakonec podstatné. Důležité je, že policisté soutěž využijí pro dobrou věc. „Díky této výhře jsme získali podporu pro našeho kolegu Martina Mušinského. Sám jako dítě překonal vážné zdravotní problémy, a proto se dnes stará o děti s onkologickým onemocněním. A právě k nim se odměna dostane. Samozřejmě i my podpoříme projekt vybraný českou policií,“ uzavřeli slovenští strážci zákona.

Česká policie si vybrala Nadaci policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. Tato instituce pomáhá dětem policistů a hasičů, kteří zahynuli při výkonu služby či v přímé souvislosti s ní.

gabreta ( 2. prosince 2019 13:28 )

A máme tady další pokračování "Policejní akademie"!!!!

abaron ( 2. prosince 2019 13:04 )

čas mám ze všech Nejlepší Já

Evka4 ( 2. prosince 2019 12:53 )

Mě by spíše zajímal skutečný důvod, proč od PČR odešli plukovníci Mareš a Šlachta. Co v tom bylo za všivárnu? Hrátky nechte dětem

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud