Kněze Marcela z Dětmarovic zatkla v Polsku policie: Chtěl sex s vozíčkářem?!

Autor: ptt - 
28. října 2019
15:05

Ve velmi nepříjemné situaci se ocitl český katolický kněz Marcel Puvák během své návštěvy Polska. Dostal se patrně do pasti tamních aktivistů, kteří si povšimli jeho sexuálních zálib a rozhodli se na ně upozornit veřejně. Puváka v choulostivé situaci zatkla policie a údajně byl posléze několik hodin vyslýchán. Nakonec se doznal k úmyslu užít si sexu s tělesně postiženým mužem.

Katolický kněz Marcel Puvák z Dětmarovic byl v očích mnoha věřících velkým vzorem. Podařila se mu krásná věc, zorganizoval u papeže Františka křest 49leté Češky, první Češky v novodobých dějinách, kterou pokřtil sám římský biskup, hlava katolické církve. Jenže Puvák nyní čelí velkému skandálu, který náležitě rezonuje nejen v konzervativním Polsku, kde k němu došlo.

Polský facebookový aktivista Zbigniew Stonoga zveřejnil video pořízené skrytou kamerou. Vystupuje na něm mladý muž, jménem Mateusz Tratwinski. Hovoří o tom, že si v diskuzní skupině pro osoby s tělesným postižením povšiml zvláštního jednání muže, který o sobě říkal, že je kněz a že má fetišistickou sexuální zálibu v postižených osobách.

Pohoršení muži se rozhodli s pomocí polské policie připravit léčku. Tratwinski si s mužem chtivým sexu domluvil schůzku. Na zveřejněných záběrech skryté kamery je patrné, co následovalo. 

Mladík se s mužem setkal na hotelovém pokoji v Polsku nedaleko českých hranic. Ten se zcela neskrytě vyznával ze své sexuální záliby v mladých mužích, kteří po nehodě skončili na invalidním vozíku. V prostřizích videa běží i chatová komunikace, kde se muži baví o masturbaci a výronech semene. Skrytou kameru na pokoj umístili policisté, kteří čekali nedaleko na zásah.

Na videu jsou pak vidět policisté, jak míří do pokoje. V okamžiku, kdy do něj vtrhnou, jsou oba muži jen ve spodním prádle, kněz sedí na posteli. „Vy jste kněz, že? Půjdete s námi. Budete suspendován. Jste zadržen,“ informoval Puváka polský policista v civilu. 

Na konci videa se pak k celé situaci vyjádřil i zadržený muž. „Jmenuji se Marcel Puvák a jsem knězem ostravsko-opavské diecéze. Dnes jsem chtěl zhřešit sexem s mužem. Na svou kněžskou čest slibuji, že už to nikdy neudělám. A prosím a budu prosit pána boha za odpuštění a prosím také kněze zpovědníka, aby mi dal přiměřené pokání. Stydím se opravdu hodně.“ uvedl.

Tratwinski hovoří na videu o tom, že na policii strávili několik hodin. „Policisté, se kterými jsem mluvil a ukazoval jsem jim rozhovory, se chytali za hlavy a při výslechu si zapalovali cigarety, takže prostě nemám slov,“ prohlásil.

Puvák sám o svém prohřešku informoval církevní představitele. „Kněz si je vědom, že jednal v rozporu se svými kněžskými závazky, omluvil se za pohoršení, které svým jednáním způsobil a sám rezignoval na všechny své funkce,“ řekl mluvčí Biskupství ostravsko-opavského Pavel Siuda. „Biskup tuto rezignaci přijal a postavil jmenovaného s okamžitou platností mimo službu až do konečného vyšetření události.“

Jednání kněze i okolnosti činu jsou podle Siudy předmětem šetření ze strany polské policie a také ze strany církve v souladu s církevními předpisy. „I když se jedná o selhání jednotlivce, církev udělá vše pro to, aby k takovým věcem nedocházelo,“ dodal Siuda.

delviar ( 29. října 2019 22:05 )

delviar ( 29. října 2019 22:02 )

Souhlas!

vilingerovalada ( 29. října 2019 13:21 )

Ten tím břichem je farář!!!!

janova ( 29. října 2019 13:01 )

To by se nestalo, kdyby nebyl ten debilní celibát. Kněží hřeší odjakživa. Víme to všichni. Jestlipak ti aktivisté taky dodržují celibát na 100%? Každý čerstvě vystudovaný kněz si myslí, že to zvládne. Ale vždyť žít bez sexu je fakt proti přírodě!!

Omasta ( 29. října 2019 11:17 )

Nemohlko. S takovým břichem mu muselo být alespoň 30. Byl to prostě jen týpek, který rád šikanuje a staví lidi do latě. Prošlo mu to jen proto, že v Polsku jsou lidi bigotní a homofobní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud