Žena potřebovala peníze pro „lékaře na lodi“: Kvůli podvodníkovi prodala svůj byt

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
24. října 2019
10:57

O víc než 400.000 korun přišla devětapadesátiletá žena z Přerovska, která uvěřila příběhu o agentovi s balíkem zlata a několika miliony dolarů. Podvodník vydávající se za lékaře na lodi si ji vyhlédl na sociální síti. Žena mu posílala peníze a nakonec kvůli tomu prodala i svůj byt, informovala. Policie případ vyšetřuje jako podvod, po pachateli pátrá.

Žena navázala v polovině srpna na sociální síti kontakt s neznámým mužem, který vystupoval pod jménem John. Obalamutil ji historkou, že je lékař a pracuje na lodi, uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Při následné komunikaci z ženy postupně začal lákat peníze. Nejprve kvůli práci, poté následovaly historky o potřebě zakoupit letenku pro jeho agenta, který měl do místa ženina bydliště doručit balík se čtyřmi miliony dolarů a zlatem v hodnotě jednoho milionu dolarů.

Další peníze měla žena na pokyn podvodníka poslat na uhrazení cla. „Navíc poškozené navrhl, že pokud nemá další finanční prostředky, tak by mohla prodat svůj byt a požadované peníze mu zaslat,“ vysvětlila Zajícová. Žena nakonec svůj byt skutečně prodala a část z takto získaných financí neznámému muži poslala. Pachatel tímto způsobem na ženě vymámil od konce srpna do poloviny října částku 408.000 korun.

Podobný případ vyšetřovala letos v lednu také olomoucká policie, kdy na muži vylákal přes 825.000 korun neznámý člověk, který se v e-mailu vydával za vdavekchtivou ženu. Loni připravili podvodníci dvě ženy z Přerova a Šternberka na Olomoucku prostřednictvím internetu o zhruba dva miliony korun. Vydávali se za vojáky na zahraničních misích a chtěli po ženách peníze na zaplacení cla. Policisté v souvislosti s těmito případy upozorňují na to, že lidé by měli být při seznamování prostřednictvím internetu velmi opatrní.

pooomeranc ( 24. října 2019 11:18 )

Typický pro podvodníky z Nigérie a podobných zemí, nechápu jak tomu může někdo naletět

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud