Známý podnikatel David se chlubil luxusem a úspěchy: Podvodník! Obvinila ho policie

Autor: DH - 
31. července 2019
14:44

Třicetiletý podnikatel ze Slovenska David Gedeon byl zadržen policií. Mladík, který na instagramu i facebooku hojně a rád ukazoval, jakého luxusu si dopřává, měl údajně obírat své klienty o desetitisíce eur pomocí takzvané „pyramidové“ firmy. Sám si užíval v Monaku nebo kupoval luxusní mercedesy. Gedeon podnikal se slovenskými klienty. Jeho společnost ale sídlila v Praze.

Policie Gedeona (30) podle informací slovenských médií zadržela během uplynulého týdne. Byl obviněn z podvodu a také z neoprávněného podnikání. Soudkyně ho poslala do vazby, luxus si tak bude muset na nějaký čas odpustit. Proti rozhodnutí soudu podal podnikatel stížnost, o té ale dosud rozhodnuto nebylo. 

Podnikatel si díky financím, které pravděpodobně pocházely z podvodů, užíval života na vysoké noze. Na sociálních sítích se chlubil fotografiemi svých drahých vozů, většinou značky Mercedes, na kterých si vyloženě zakládal. Nosil drahé oblečení, létal na luxusní dovolené do Švýcarska, Monaka i Dubaje.

Nedávno dokonce investoval do záchrany fotbalového klubu v Bardějově. Do tenisu v Prešově vložil jednorázový sponzorský dar ve výši 80 tisíc eur, tedy v přepočtu asi 20 milionů korun. Na Davidově opulentní svatbě vystoupila zpěvačka Dara Rolins.

Gedeon se podle serverů Startitup.sk a Topky.sk  soustavně věnoval finanční činnosti. Mladík měl za cíl získávání movitých klientů, které vždy nalákal ke vkladu do jeho společnosti NLF Invest. Někteří investovali i desetitisíce eur za příslib šedesáti procentního zisku. Vše ale mělo háček. Fungovalo to totiž jako takzvaná „pyramida“. Podle některých zdrojů měli lidé z Gedeonovy společnosti vyplácet investorům měsíční zisky díky vkladům nových klientů. 

To obecně vždy společnost dovede do záhuby. Navíc neměli licenci Národní banky Slovenska.  „NBS neeviduje uvedenou společnost ani jako poskytovatele finančních a investičních služeb na základě jednotného evropského povolení,“ nechala se slyšet banka, která zároveň všechny občany varuje před potencionální spoluprací s firmou NLF Invest i NLF PLUS LIMITED.

joel ( 31. července 2019 15:15 )

Oprav si ten přepočet €uro na CZK, ty jelito

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud