Sám sice zřejmě žádný byt nevlastní, to mu ale nebránilo v tom, aby pronajal cizí a pěkně si namastil kapsy! Podvodník obalamutil hned tři zájemce o bydlení v Hornoměcholupské ulici. Nabídl jim k pronájmu byt 1+kk za 11 tisíc měsíčně, sjednal si s nimi schůzku, jako by to udělal každý poctivý majitel, vzal je na prohlídku bytu, sepsal s nimi smlouvu a inkasoval první nájem a kauci. Od tří lidí to dělalo dohromady více než 60 tisíc korun! 

Potíž nastala v momentě, kdy se noví nájemníci měli do bytu nastěhovat. „Dveře totiž otevřel jeho majitel, který o ničem nevěděl, a jednalo se úplně o někoho jiného, než s kým zájemci jednali,“ popsal šok, který zájemce čekal, policejní mluvčí Jan Daněk. Nic takového by je ani ve snu nenapadlo - muž totiž působil seriózně, a navíc měl klíče od bytu. Ty zřejmě získal v době, kdy skutečný majitel bytu nabízel své zázemí ke krátkodobým pronájmům přes webovou aplikaci. „Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři léta,“ upřesnil Daněk. 

Podvodníkovi je 45-50 let, je zhruba 170 cm vysoký, má krátké šedé vlasy a řídké vousy na bradě. Je silnější postavy a kulhá. Pokud muže, kterého při jednání s nájemníky zachytily kamery, poznáte, kontaktujte linku 158. Policisté zároveň apelují na všechny, kteří se chystají pronajmout si byt, aby byli obezřetní. „V případě pronájmu je třeba ověřit si na katastru nemovitostí, kdo je majitelem bytu, a při sepisování smlouvy chtít vidět od nabízejícího doklad totožnosti. Pravděpodobně se tím potencionální zájemce vyhne výše popsaným problémům,“ dodal Daněk.

Video
délka: 01:24.59

Muž pronajal cizí byt, z poškozených vyloudil 60 tisíc. Policie České republiky

Fotogalerie
4 fotografie