Anička s Eliškou (†15) zemřely kvůli tahanicím o pozemky! Město tu nemůže udělat přechod

Autor: Hynek Zdeněk, dce - 
17. 9. 2019
18:10

Dvě dívky, Anička a Eliška (obě †15) šly v Přerově po turistické stezce, která z nepochopitelných důvodů vede přes rušnou silnici I/47 na kraji města. Zřejmě se dostatečně nerozhlédly, na silnici vkročily a zemřely. Srazilo je auto. V tomto místě chybí přechod. Podle radnice tady není kvůli neochotě dvou lidí prodat radnici pozemky.

„Jsme si vědomi, že jde o velmi nebezpečný úsek. Proto se už od roku 2017 snažíme situaci řešit. Úprava se projektově připravuje, počítá se tam s osvětlením vozovky a s ostrůvkem pro chodce,“ uvedla mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

Jenže aby Přerov mohl řidiče na chodce upozornit, potřebuje vykoupit pozemky. „Máme problém s výkupy dvou pozemků, které patří soukromým osobám. Dokud nebude město jejich majitelem, není možno úpravy provést,“ vysvětlila Chalupová. Přerovská radnice s jedním z vlastníků už jedná, druhý to odmítá.

Turisté se zamyslí

Ani situace, kdy turistická stezka vede přímo přes frekventovanou silnici, není příliš obvyklá. „Jinak využíváme přechody pro chodce, podchody, nadchody, železniční přejezdy a podobně,“ vysvětlil Blesku Pavel Přílepek, předseda Rady značení Klubu českých turistů (KČT). Tady ale žádný není…

Video  V Přerově vede turistická stezka přímo přes rušnou silnici, dvě dívky, Anička a Eliška (†15), za to zaplatily životem.  - Hynek Zdeněk, blesk.cz

Až po víkendové tragédii, kdy vyhasly dva mladé životy, se konečně členové KČT rozhodli, zda zelená turistická stezka v Přerově nepovede opravdu jinudy. „Předám k posouzení a prozkoumání možného přeložení trasy naší krajské komisi značení v Olomouckém kraji,“ slíbil Přílepek.

Tragická sobota

V sobotu 14. září kolem dvacáté hodiny přecházely Anička a Eliška silnici I/47 po značené turistické značce na okraji Přerova ve směru na Lipník nad Bečvou. Srazilo je přitom osobní auto. Jeho řidič dívky kvůli soumraku a zatáčce neviděl včas. Nebyl pod vlivem drog, ani nepil. Podle místních se nejedná v těchto místech o první tragédii.

kurioko ( 23. září 2019 17:49 )

Vyvlastnit. Dát náhradu nebo vykoupit. Nesrat se s nenažrancema.

priserka ( 18. září 2019 11:05 )

Titulek by měl znít... Anička s Eliškou zemřely kvůli hazardnímu přebíhání silnice.

lunatic ( 18. září 2019 07:28 )

Takže vyvozuji,že v úmrtních listech budou mít v kolonkách příčina smrti od koronera uvedeno:Tahanice o pozemky

peyotl ( 18. září 2019 05:51 )

svádět smrt na druhé je hnus

defakto ( 17. září 2019 22:04 )

... já lituji rodiče a všechny pozůstalé děvčat .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud