Mladý potápěč (13) pod vodou našel autovrak s mrtvolou: Smrt seniorky (†69) řešila policie

Autor: chal - 
10. 9. 2019
19:48

Některými případy zmizení lidí se policisté zabývají dlouhé roky a nakonec se jim je stejně nepodaří vyřešit. To samé se málem stalo i v případě 69leté Janet Farrisové z kanadského Vancouveru, která se vypařila beze stopy před 27 lety. Zlom nastal až nyní díky 13letému potápěčovi Maxovi. Mladý dobrodruh mrtvou ženu našel sedět v jejím autě na dně jezera.

Vyšetřovatelé kanadské jízdní policie si díky 13letému investigativci Maxi Werenkovi mohli jako úspěšně vyřešený odškrtnout případ, který před dlouhou dobou uložili k ledu.

Janet Farrisová z Vancouveru v roce 1992 zničehonic beze stopy zmizela i se svým autem. Policisté si s případem lámali hlavu, vyslýchali svědky, nakonec však případ odložili.

Max Werenka svůj nález učinil jen náhodou. Koncem srpna byl u jezera Griffin u rodného městečka Revelstoke, když si všiml, že pod vodní hladinou je nějaký velký předmět. Po bližším ohledání zjistil, že je to potopené auto! Max proto zalarmoval policii a potopil se k vraku se svou kamerou, aby ho natočil.

Po několika dnech na místo dorazili profesionální policejní potápěči. Chlapec s dobrodružnou povahou zkušeným profesionálům při akci pomáhal a ukázal jim místo, kde se vůz nachází. Policisté zjistili, že je v autě mrtvola jeho majitelky, jisté Janet Farrisové. Seniorka se ztratila v roce 1992 cestou na svatbu ve vedlejší provincii Alberta.

Policisté předpokládají, že se Janet do vody dostala nešťastnou náhodou, když například uhýbala nějakému zvířeti na silnici. Cizí zavinění smrti důchodkyně vyšetřovatelé vyloučili.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud