V horách se zřítilo 30 kabinek lanovky: Někdo přeřezal lano?!

Autor: DH, ČTK - 
11. 8. 2019
15:09

U kanadského města Squamish nedaleko Vancouveru se v sobotu zřítilo asi 30 kabinek lanovky. Naštěstí v nich v té chvíli nikdo nebyl. Policie vše šetří jako vandalismus s podezřením, že neznámý pachatel úmyslně přeřezal lano. 

K události došlo podle kanadských médií přibližně v půl páté ráno tamního času. V tu dobu byla lanovka zavřená, a proto tam nikdy nebyl. Kirby Brown, manažer společnosti, která lanovku provozuje, uvedl, že nedávno kontrolovali její technický stav a prováděli údržbu.

"A lano bylo velké, silné, krásné a zdravé," dodal. Ocelové lano má průměr 55 milimetrů a skládá se ze šesti vláken. Běžně uveze několik tun, když jsou kabinky plné, a mělo by vydržet i různé povětrnostní podmínky.

Na místo byli přizváni i experti na technickou bezpečnost, kteří by měli zjistit, zda byla lana přeřezána úmyslně, nebo byla poškozená již předtím, uvedla vyšetřovatelka Kara Trianceová. Jak dodala, pachatelé tohoto činu se sami vystavili extrémnímu nebezpečí. Lezli na vysoké stožáry a rovněž mohli být zraněni při roztřepení kabelů.

Každá z kabinek uveze osm cestujících. Cesta na vrchol hory vysoké 885 metrů trvá deset minut.

jsem.tu.taky ( 11. srpna 2019 19:34 )

Nojo, Klaus jel na Sněžku tentokrát ale autem.

muscula ( 11. srpna 2019 18:48 )

a Klaus byl na Sněžce

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud