V Karlově se zřítila sedačka lanovky! Lyžař skončil v nemocnici

Ilustrační foto
23. 2. 2019
21:15

Na lanovce v jednom z lyžařských středisek v Karlově na Bruntálsku se v sobotu dopoledne utrhla sedačka vezoucí jednoho lyžaře. Muž si po dopadu z třímetrové výšky nestěžoval na zdravotní problémy, nakonec byl ale z lyžařského areálu vrtulníkem transportován na vyšetření do nemocnice. Okolnosti pádu sedačky lanovky prověřuje policie.

Na místě spadlé sedačky v Karlově zasahovali horští záchranáři. „Ošetřili jsme tam pána, který se po pádu domníval, že je vše v pořádku. My jsme mu zavolali sanitku a dispečink to na základě úrazového děje a prvotního ošetření vyhodnotil tak, že tam povolal vrtulník, který muže transportoval do nemocnice na další vyšetření,“ uvedl dispečer Horské služby Jeseníky.

Podle dispečera byla sedačka lanovky zřejmě špatně ukotvená k lanu a spadla na zem. „Na sedačce seděl devětačtyřicetiletý muž, který měl spadnout z výšky zhruba tří metrů. Zranění muže není dosud specifikováno, z místa byl transportován do nemocnice,“ řekla ČTK policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

becva ( 24. února 2019 07:18 )

...prý ??? se alpské lanovky po skončení "životnosti" demontují, úspěšně repasují a prodají především do česka...mně to nevadí, věřím nadále, že jsou bezpečné...(oskar)

Pohybovenadany ( 24. února 2019 03:16 )

Zřejmě byl OK....sam lyžař pro převoz a air lift nepožádal ....samozřejmě pojišťovna nebo kdo ? ( provozovatel lyžařského svahu )vse bude muset zaplatit. Doufám, ze lyžař mel sám nejake pojištění , protože provozovatel se bude taky cukat , ze vse bylo v poradku !

April Blaylock ( 23. února 2019 22:03 )

Doporučuji nejlepší lék na hubnutí, pomohl mi > > > > > www.Takeslim.Com

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud