Muž z Chomutova vykradl minimálně 57 aut: V minulosti ho za to odsoudili už 17x!

Chomutovští kriminalisté zadrželi v červenci muže, který podle nich vykradl nejméně 57 aut. Vloupával se do nich po celé republice. Kradl z nich mobilní telefony, notebooky, tablety, šperky, ale třeba i rybářské vybavení nebo dětský kočárek. Věci pak muž podle policie zpenězil, aby s družkou měli na živobytí a také na nákup drog, které oba brali. Obviněný 44letý muž skončil ve vazbě, hrozí mu dva až osm let vězení. Škoda činí téměř 900.000 korun.
"Podezřelý muž se vloupával do motorových vozidel napříč celou Českou republikou. Od dubna do července 2019, kdy jsme ho zadrželi, se prokazatelně vloupal do 57 vozidel. Způsobil tak škodu téměř 900.000 korun," řekl Tomáš Gerstner z obvodního policejního oddělení v Chomutově. Škoda navíc podle něj pravděpodobně není konečná. Policisté ve vyšetřování pokračují, spolupracují i s kolegy z Německa.
Obviněného zadrželi policisté 8. července v Lounech. Při domovní prohlídce bytu v Mostě, kde s družkou přechodně bydlel, zajistili jen malou část ukradených předmětů. Zabavili také jeho auto. Za podobnou trestnou činnosti už byl v minulosti sedmnáctkrát odsouzen. Jeho družka se vloupání sama neúčastnila, při zadržení u ní ale policisté našli zlaté šperky a malé množství drogy, zřejmě pervitinu.
Jak je vidět, tak v Havloidním kriminálu náprava grázla nehrozí