Mladý recidivista uháněl Hradcem rychlostí 160 km/h: Teď si pro něj přišla zásahovka

Autor: DH - 
1. dubna 2019
12:45

Na Jičínsku zadrželi kriminalisté a policisté ze zásahové jednotky nebezpečného recidivistu. Muž během posledního roku obchodoval s drogami, sám je užíval, kradl a nebral v potaz předchozí nařízení soudu.

Pro mladého muže z Jičínska si přišla zásahovka společně s kriminalisty až domů. Recidivista na sebe pravděpodobně policii upozornil už 13. března, kdy pod vlivem drog  ujížděl před hlídkou v Hradci Králové místy až 160kilometrovou rychlostí. Té noci ovšem boural a přiznal se, že užil pervitin. Poslední incident je ale v případě mladíka jen pomyslná špička ledovce.

„Policejní komisař zahájil trestní stíhání ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedl policejní mluvčí Aleš Brendl. Tohoto jednání se muž měl dopustit v desítkách případů na různých místech. Zároveň ho policie viní i z přečinu ohrožování výchovy mládeže, protože prý vědomě prodával drogy mladistvým.

Obviněný mladík měl podle policie i krást. „Provinilec si zároveň vyslechl obvinění z přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody,“ řekl Brendl s tím, že narkoman se majetkové trestné činnosti dopouštěl od začátku letošního roku.

„Mimo jiné se měl dopustit několika krádeží vloupáním, krádeží jízdních kol a spotřebního materiálu. Bez zaplacení měl rovněž ujet od benzinové čerpací stanice,“ upřesnil policejní mluvčí.

Všech činů se obviněný dopustil i přes fakt, že byl v uplynulých třech letech za přečin krádeže pravomocně odsouzen a po právu potrestán.

Jako třešničku na dortu si ale recidivista vykoledoval ještě jedno obvinění, a to z přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání.  „V průběhu měsíce března letošního roku se bez povolení a uvedení důvodu zdržoval v Mladé Boleslavi, ačkoliv mu tam byl uložen trest zákazu pobytu,“ dodal Brendl. Mladík se tedy v současné chvíli na svobodu jen tak nepodívá.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby. Ten návrh akceptoval a soudce Okresního soudu v Jičíně rozhodl o tom, že obviněný bude stíhán vazebně. V případě prokázání viny hrozí muži až pětiletý úhrnný trest odnětí svobody,“ uzavřel policejní mluvčí Aleš Brendl.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání