Dávka pervitinu a 160 km/h: Mladík v Hradci ujížděl policii!

15. 3. 2019
12:29

Téměř stotisícovým Hradcem Králové se v noci na čtvrtek proháněl mladík, který ujížděl před policií. V obci jel místy i 160 km/h. Byl pod vlivem drog a nakonec naboural do dopravní značky. Nechtěl se nechat chytit, protože prý nemohl zahanbit rodinu.

Celá situace vznikla, když chtěla hlídka ve středu kolem jedenácté hodiny v noci zastavit k běžné dopravní kontrole Škodu Rapid. Policisté přistoupili k okénku, ale dvaadvacetiletý řidič sešlápl plyn a vyrazil pryč.

„Řidič se městem řítil rychlostí až 160 km/h, nedával přednost v jízdě, jel v protisměru, zákazem vjezdu,“ popsala úprk policejní mluvčí Iva Kormošová. U místní univerzity mladík prorazil závoru a namířil si to na cyklostezku. Teprve pak jeho zběsilá jízda skončila.

„V ulici Bratří Štefanů nezvládl řízení. Vyjel mimo silnici, kde narazil do dopravní značky a zůstal stát,“ uvedla mluvčí.  

Policejní hlídka následně mladíka i jeho spolujezdce pod pohrůžkou použití služební zbraně zadržela. Na místě se jim mladík sám přiznal, že vypil jedno desetistupňové pivo a dal si dávku pervitinu.

Odběru krve se ale podrobit odmítl. Důvody ke svému chování prý měl. „Na dotaz, proč policistům ujížděl, sdělil, že nechtěl zahanbit rodinu,“ doplnila policejní mluvčí.

Video Šílený mladík z Hradce. Pod vlivem drog uháněl městem 160 km/h - Policie ČR
720p 360p

Šofér byl následně zajištěn a jeho mladistvého spolujezdce si převzala matka. Policie zjistila, že mladý muž nemá platný řidičský průkaz, který si neobnovil poté, co mu skončil zákaz řízení.

Na automobilu způsobil svým jednáním škodu 160 tisíc korun. V současné době policie vyšetřuje, zda jeho bezhlavá jízda nenaplnila skutkovou podstatu trestného činu obecné ohrožení.

petr12 ( 15. března 2019 16:34 )

pokud se nebudou vrazi silnic voliči pírátu fetáci,smažky,udavači okamžitě zavírat bude teror fetáku na silnicích jako v poslanecké sněmovně.

peyotl ( 15. března 2019 14:23 )

hlavně, že se všude píše o nebezpečných důchodcích. jen za dnešek 50 mladších lidí spáchalo dopravní nehodu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud