Řidič ze smrtelné srážky s vlakem je ve vazbě: Hrozí mu až 10 let

Autor: ČTK - 
16. 7. 2019
12:54

Řidiče dodávky, která se v sobotu střetla na Rakovnicku u obce Příčina s osobním vlakem, poslal v úterý soud do vazby. Za obecné ohrožení z nedbalosti hrozí muži trest odnětí svobody na tři až 10 let. Jeden člověk při nehodě zemřel, dalších sedm se zranilo.

Havárie se stala v sobotu odpoledne na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. Řidič dodávky pravděpodobně nerespektoval výstražné znamení na železničním přejezdu.

Při nehodě, která se stala v sobotu po 15:00, zemřela žena, která cestovala v autě. Dalších sedm lidí se zranilo. Dva lidé jsou těžce zranění, jeden z nich jel ve vlaku. Další žena a jedno dítě se zranily středně těžce, další tři lidé lehce. Řidič dodávky vyvázl s lehkým zraněním, strojvedoucí vlaku bez zranění.

Zkoušky na alkohol u řidiče dodávky a strojvedoucího byly negativní. Jakou rychlostí dodávka jela a další okolnosti nehody, policie nadále zjišťuje. Při havárii vznikla škoda 5,16 milionu korun. Na vlaku je škoda pět milionů, na dodávce 150 tisíc korun, na trati je škoda vyčíslena na 10 tisíc korun.

Video Policejní mluvčí Michaela Richterová k havárii dodávky a vlaku - David Malík - Blesk.cz

Provoz na železniční trati mezi Lubnou a Zavidovem na Rakovnicku byl obnoven v neděli ráno před 05:30, tedy asi 14 hodin po nehodě. Havarovaný vlak, který po nehodě skončil napříč přes koleje a sjel z asi třímetrového náspu, musel zpět na koleje dostat speciální jeřáb pomocí několika lan v úterý po třetí hodině ranní.

Video Na Rakovnicku vrazil vlak do dodávky: Na místě je i jeden mrtvý. - David Malík

altmanova ( 2. srpna 2019 19:58 )

máme dvojí metr, babizna byla tz. Romka a to se musí opatrně.......

tarrica ( 16. července 2019 14:17 )

Co se divíte, ta zrůda, co utýrala malou Valerii a Blesk ji nazývá babičkou dostala
8 !!!! let a ještě se odvolala. Dá se vůbec něco proti naší justici a soudům dělat ?
Na sociálce sedí krůty, které do rodin na kontrolu nedostanete. Stačilo by si vyžádat pomoc policie-pokud by měly obavy z napadení. Všechno jde ale schází soucit,lidskost a chuť. Odpovědné pracovnice vyrazit za hrubé porušení povinností a babiznu nechat makat v base až zčerná Nebo ji ,,půjčit,, davům.

Milan mid ( 16. července 2019 13:33 )

Co to je deset let ??Měli by mu zabavit veškerý majetek na úhradu bolestného pro rodiny oběti a zraněných !!§Tvrdě na ty zrůdy za volantem !!!!!

zkratik ( 16. července 2019 13:29 )

twl,deset let?Tak "hodně"?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud