Zvrat v kauze vraždy Kuciaka: Našli bundu střelce, ale obviněnému nepatří!

Autor: chal - 
27. 6. 2019
14:35

Byl to šok, když úkladný vrah 21. února 2018 zastřelil ve slovenské Velké Mači investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou (†27). Za vykonavatele vraždy byl dlouhou dobu považován bývalý policejní vyšetřovatel Tomáš Sz., jenže k činu se posléze doznal jeho spoluobviněný Miroslav Marček. Jenže ani tak věci nejdou tak hladce, jak by si kriminalisté přáli.

Slovenští policisté zveřejnili, proč dlouho považovali za vraha novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27)  bývalého policistu Tomáše Sz.  Jeho bundu měl mít na sobě údajný střelec Miroslav Marček, který se k vraždě přiznal v dubnu.

Vyšetřovatelé to ověřují pomocí rozboru pohybu obou obviněných, který vypracovala antropologická expertka. Navíc slovenští policisté v souvislosti s případem zahájili nové trestní stíhání.

Vyšetřovatelé vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dlouho považovali za vykonavatele vraždy expolicistu Tomáše Sz. Kamery ve Veľké Mači, kde k zločinu došlo, totiž v den vraždy zachytily osobu oblečenou v jeho bundě.

Některé výpovědi, zejména doznání jeho kumpána Miroslava Marčeka, ale nesouhlasily s důkazy, které měli policisté k dispozici, a proto museli vyšetřovatelé nechat vypracovat klíčový posudek. Na základě toho, vypracovala jej  antropoložka, se nyní domnívají, že kamery údajně skutečně nenatočily Tomáše Sz., ale jeho bratrance Miroslava Marčeka.

Odbornice to odhalila zkoumáním chůze a pohybů obou obviněných. Marček na sobě ale měl bundu svého komplice, což policii zmátlo, informovala televize Markíza. Marček se k vraždě snoubenců v dubnu letošního roku přiznal. Později při rekonstrukci ale uvedl řadu nepřesností a za objednatele vraždy navíc označil nejmenovaného ruského podnikatele, a nikoli Mariána Kočnera, na kterého ukázali jiní svědci.

Policisté také zahájili trestní stíhání v souvislosti s vražednou zbraní. Tu měl podle informací televize Markíza pro Tomáše Sz. upravit jeho známý z obce Kolárov. Redaktoři televize s Mariánem o věci hovořili.

„Tyto informace jsem už poskytl policii, ona je kompetentní se těmito věcmi zaobírat. Jestli je pravda, že jsem upravoval vražednou zbraň? To jsou dost závažná prohlášení, aby to člověk mohl říct médiím,“ řekl Marián. Vyšetřovatelé v dubnu u Mariána provedli domovní prohlídku, údajně se měl přiznat, že v minulosti zbraně skutečně upravoval. Policie ho z ničeho zatím neobvinila.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud