Trolejbus v Českých Budějovicích narazil do sloupu: Osm zraněných, těžce zraněnou řidičku vyprošťovali hasiči

Ranní nehoda trolejbusu v Českých Budějovicích: Osm zraněných, zablokovaná doprava (ilustrační foto)
Aktualizováno -
24. 6. 2019
15:34
Autor: ČTK - 
24. 6. 2019
09:53

Při pondělní dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo zraněno osm lidí. Řidičku trolejbusu museli vyprostit hasiči, záchranáři ji s těžkým zraněním převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení českobudějovické nemocnice.

Prvotní informace mluví o tom, že nehodu zřejmě způsobil řidič osobního automobilu, který nedal trolejbusu přednost. „Řidička trolejbusu následně strhla řízení a narazila do sloupu,“ řekla ČTK jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Nejvážnější zranění utrpěla řidička trolejbusu, která zůstala zaklíněná v kabině. Při střetu utrpěla těžká vícečetná poranění. "Zdravotníci jí ještě v kabině poskytli nezbytnou péči a po vyproštění jí uvedli do umělého spánku a napojili na umělou plicní ventilaci. Její stav se podařilo zdravotníkům stabilizovat," uvedla Kafková.

Doplnila, že dalších sedm lidí utrpělo lehká až středně těžká zranění, převážně pohmožděniny, tržné rány a méně závažné zlomeniny. Po ošetření na místě je záchranáři převezli na traumacentrum českobudějovické nemocnice k dalšímu vyšetření.

Záchranáři vyhlásili poté, co přijali oznámení o nehodě, mimořádnou událost prvního stupně a nemocnice České Budějovice aktivovala traumatologický plán. V 9:05, tedy zhruba po hodině, vedoucí záchranářů mimořádnou událost ukončil.

Podle předběžných odhadů bude škoda na trolejbusu i sloupu s trolejbusovým vedením v řádech statisíců až milionů korun.

Nehoda se stala po 8:00 poblíž kina Cinestar. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného sboru.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud