Na Labi se srazila česká loď s přívozem: Kapitán prý porušil předpisy

Dopravní loď měla nehodu na Labi (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
17. 6. 2019
23:31

V Německu se na Labi srazily česká nákladní loď s přívozem pro auta. Rozhlasová a televizní stanice MDR v pondělí uvedla, že nedělní nehoda se obešla bez zranění. Případ vyšetřuje říční policie, která ještě příčinu kolize neurčila. Sdělila jen, že oba kapitáni byli střízliví.

Incident se stal u městečka Belgern na severu Saska. Na zveřejněném videu je patrné, jak nákladní loď plující po proudu narazila do přívozu, který byl uprostřed řeky. Kapitán přívozu, na jehož palubě byly osobní automobil a dodávka, se zřejmě snažil na poslední chvíli střetu předejít stočením plavidla na bok, srážce ale nezabránil.

Deník Lausitzer Rundschau citoval někdejšího provozovatele přívozu, který stále vypomáhá jako převozník. Ten řekl, že posádka české lodi se pravděpodobně dopustila hned několika chyb, neboť se neohlásila vysílačkou, nevyslala zvukový signál a plula příliš rychle. Úřady ale toto tvrzení nepotvrdily.

List Bild poznamenal, že přívoz je běžně signálem vyrozuměn o tom, že připlouvá nákladní loď, která má v takovém případě přednost. Zda byl takový signál před nehodou vyslán a proč si převozník připlouvající nákladní lodě nevšiml, jasné podle Bildu není.

Německá média se nicméně shodují v tom, že nehoda jen zázrakem skončila bez zranění. Kdyby nákladní loď naplno narazila do boku přívozu, hrozilo by převrhnutí německého plavidla.

Přívoz byl uzavřen. Při nehodě byla totiž podle provozovatele poškozena hydraulika nájezdové rampy. Z hydraulického systému vytekl na palubu olej, do řeky se ale podle policie nedostal. Převážené vozy na palubě přívozu poškozeny podle MDR nebyly.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud