Děti ze školy na Plzeňsku drtily lipo a dělaly si „lajny“: Došlápla si na ně policie

Děti ze školy na Plzeňsku drtily bonbony a dělaly si "lajny": Došlápla si na ně policie
Autor: dce - 
14. 6. 2019
19:34

Nepříjemně překvapení byli asi učitelé z jedné ze základních škol na jižním Plzeňsku. Žáci čtvrté a páté třídy tu totiž předstírali, že berou drogy - rozdrtili si bonbony a dělali si z prášku „lajny“. Do školy byli povoláni policisté!

Šokující hru na drogové závislé předváděly teprve deseti- či jedenáctileté děti ze základní školy v Nepomuku. "Žáci rozdrtili lipo a naznačovali a vyučovali v postupu jeden druhého, jak rozdrtit a dělit pravítkem na tzv. dávky a následně látku vdechnout," popsal mluvčí na stránkách policie.

Ačkoliv podobně hloupé hry přijdou dospělým často dětinské a neškodné, učitelé nechtěli nic podcenit, a tak do školy přizvali policisty, aby dětem vysvětlili, co drogová závislost skutečně obnáší. S návrhem preventivní přednášky o návykových látkách kontaktovali i rodiče.

Ve středu tedy policistka z Oddělení tisku a prevence navštívila základní školu na jižním Plzeňsku. "Žáci byli obeznámeni se závislostmi legálních, nelegálních a návykových drog, které trýzní lidský život. Všichni bedlivě poslouchali, jak se lidé stávají drogově závislými, jaké drogy existují a jaké mají účinky. O úspěšnosti a poutavosti přednášky svědčila i diskuze, kdy děti policistce pokládaly různé dotazy. Výklad byl doplněn konkrétními ukázkami a odstrašujícími obrázky. Věřím, že se děti zamyslely nad zákeřností tvrdých drog, ale i návykových látek společností tolerovaných, jako jsou například tabákové výrobky či alkohol," uzavřel mluvčí.

liskabystrouska ( 15. června 2019 21:55 )

antismejd ( 15. června 2019 11:15 )

Nechte ty děti ať si hrají.Vždyť je to sranda.
A jestli z někoho bude smažka,tak to nebude proto,že si v 10 nebo 11 hrál na feťáky.

wp2t ( 14. června 2019 19:47 )

A ještě jim mohli vzít nějaký skutečný drogy na ochutnání. Jako to dělá česká(rakouská) spořitelna, která vyhlásila program, že naučí děti zacházet s penězi a jediný co je učí, že půjčit si na cokoliv to je vpoho, to vždycky nějak splatíš nebo se to nějak udělá. Co je tahle multikulturní společnost zač, to nemá obdoby.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud