Opilý mladík (17) přejel na chodníku tři lidi: Druhý zdivočel a vyhrožoval dívce smrtí

Autor: ČTK - 
9. 6. 2019
13:03

Drsné případy zdivočelých mladíků řešila o víkendu česká policie. Bylo potřeba vypořádat se s ujíždějícím opilým zlodějem (17), který nezvládl řízení, srazil 3 lidi a způsobil jim vážná zranění. Pozornost strážců zákona si ale získal i student (19), který prohlašoval, že zavraždí svou kamarádku i její blízké.

K vážné autonehodě vyjížděli v sobotu v noci středočeští záchranáři na Kladensku. „Zhruba hodinu po půlnoci se na Berounsku stala vážná dopravní nehoda, při které byly osobním vozidlem sraženy tři osoby,“ informovali na svých facebookových stránkách. 

Podle dostupných zpráv opilý mladík (17) bez řidičáku nejprve ukradl auto svým nic netušícím blízkým a posléze se s ním vydal na divokou jízdu, při které vjel i na chodník. Tam srazil a vážně zranil dvě ženy a muže. Zraněné ženy jsou podle ČTK narozené v roce 1971 a 1973. Muž, který šel s nimi a vůz ho taktéž zranil, se narodil v roce 1975.

„Na místo byly vyslány čtyři posádky. Vážně zraněným osobám byla poskytnuta intenzivní přednemocniční péče a poté byly přepraveny do pražských nemocnic,“ uvedli záchranáři. 

Policejní mluvčí Michaela Nováková upřesnila, že řidič byl pod vlivem alkoholu a bylo mu naměřeno 1,5 promile. Mladík by mohl být stíhán za ublížení na zdraví, ohrožení pod vlivem návykové látky a jízdu bez řidičského oprávnění. Za těžké ublížení na zdraví, kterého se pachatel dopustí na více osobách, může podle trestního zákoníku hrozit až dvanáct let vězení. S ohledem na věk bude trest poloviční. 

Hrozil smrtí dívce i dalším lidem

To v Třeboni v jihu Čech měli strážci zákona jiné problémy. Teprve 19letého studenta museli obvinit z nebezpečného vyhrožování poté, co podle nich různými schválnostmi a napadáním obtěžoval teprve 16letou dívku a později vyhrožoval smrtí jí i lidem v její blízkosti. 

Podle policistů mladík dívku obtěžoval od začátku května. „Postupně v útocích ,přitvrdil‘ a vyhrožoval usmrcením nejen jí, ale také jejím spolužákům i rodinným příslušníkům,“ uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Doplnil, že mladíkovo chování a agresivita byly tak vyhrocené, že se poškození začali bát o své zdraví i život a všechno nahlásili.

Třeboňští policisté studenta obvinili z nebezpečného vyhrožování. Matzner řekl ČTK, že mu za tento čin hrozí až rok vězení.

 

Ten_co_bude_stale ( 9. června 2019 15:56 )

Přesně tak

anonymus ( 9. června 2019 14:09 )

"Opilý mladík (17) přejel na chodníku tři lid: Druhý zdivočel a…" Proboha tři lid? Kterej idiot to zase psal??! Jak může "novinář" udělat chybu už v titulku??

banany ( 9. června 2019 13:20 )

Takové na celý život zavřít jsou psychicky narušený nebo jim dát rovnou eutanazii. Jinak budou škodit a prznit nevinné pořád. pryč s nimi, je to doby.tek

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud