Řeka v Nairobi skrývala děsivé tajemství: Při úklidu bylo nalezeno 14 těl, hlavně dětských

Keňská řeka Nairobi skrývá děsivá tajemství: Při úklidu bylo nalezeno 14 těl, hlavně dětských (Ilustrační foto).
Autor: ČTK - 
24. 5. 2019
16:37

Při čistění řeky Nairobi bylo v pátek ve stejnojmenné keňské metropoli nalezeno tělo osmiletého chlapce – už čtrnáctá mrtvola od počátku roku, kdy guvernér Mike Sonko sanaci řeky a jejích přítoků nařídil. Ve vodním toku bylo osm nemluvňat, zmíněný chlapec a pět dospělých.

Nalezeného hocha někdo uškrtil a jeho tělo pohodil u řeky. Fredrick Okinda, předseda ekologického sdružení, které se na čištění podílí, v souvislosti s nalezenými ostatky odsoudil praktiky nelegálních potratových klinik. Některá z těl se podle něj podobají plodům.

„Mladé dívky podstoupí v některých nemocnicích potrat a tato zařízení pak nemají kam těla vyhodit,“ vysvětlil Okinda. Potrat v Keni zákon povoluje pouze v případě, je-li ohrožen život matky.

Další z dětí byly „vyhozeny po porodu“, dodal Okinda. Jeho organizace některé z nich u řeky pohřbila.

Jméno Nairobi pochází z jazyku maa, kterým mluví Masajové, a znamená zhruba „místo s čerstvou vodou“. Vodní toky v keňském hlavním městě nicméně neunikly negativním dopadům industrializace a neřízené urbanizace.

antismejd ( 24. května 2019 17:01 )

I kdybych žil tisíc let tak nikdy nepochopím,proč nás informujete o takových absurdních událostech z tak šílené země jako Keňa.......

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud