Tělo objevil na hladině Vltavy kolemjdoucí v pondělí kolem jedné hodiny. „Na linku 158 jsme přijali oznámení, že na hladině řeky plave mrtvé tělo,“ potvrdil už v pondělí pro Blesk.cz policejní mluvčí Jan Rybanský. Na místo dorazili poříční policisté a následně i výjezdová skupina a koroner.

„Mohu potvrdit, že na základě zjištěných skutečností se jedná o muže, kterého 29. dubna 2019 strhla voda v kanalizaci v Patočkově ulici v Praze 6,“ okomentoval dnes vývoj případu Rybanský. Na místo nálezu podle Aktu.cz dorazili ještě včera dělníkovi kolegové, jeden z nich byl přizván k identifikaci těla. 

Dva dělníci se zřítili do šest metrů hluboké vpusti koncem dubna, ten den v Praze pršelo. Jednoho z nich se podařilo vytáhnout záhy a s odřeninami skončil v nemocnici. Jeho kolegu však spláchla voda. Potápěči hasičů po něm pátrali až do pozdního odpoledne, prohledali kanály v Patočkově ulici až po Dejvice, avšak bezúspěšně. Do pátrání se zapojili také policisté z poříčního oddělení, kteří i v následujících dnech pročesávali břehy Vltavy. Tělo nebohého muže se však až do včerejška nalézt nepodařilo.

Video
délka: 00:28

Na hladině Vltavy plavalo mrtvé tělo. 20. května 2019 David Malík

Fotogalerie
12 fotografií