Neuvěřitelně drzí byli dva zloději, kteří si 1. května vzali na paškál zahraničního turistu. Ten se chtěl ubytovat v penzionu v Horoměřicích na Praze-západ. Muži svou oběť monitorovali, při příchodu do hotelu jí dokonce podrželi dveře a pak spolu pachatelé komunikovali prostřednictvím handsfree, aby se plán co nejlépe zadařil. Hned záhy se naskytla vhodná příležitost - muž si totiž svůj batoh odložil a na malý moment se k němu otočil zády. „Jeden z pachatelů druhému ,kryl záda' a ten muži odcizil odložený batoh. Následně z penzionu oba odešli,“ popsala policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Nicnetušícího turistu si nejspíš vyhlédli předem - v batohu totiž ukrýval hotové jmění. „Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 320 000 Kč. Poškozený měl v batohu větší finanční obnos v různých měnách, kreditní karty, mobilní telefon zn. Samsung Galaxy, Ipod, značkové brýle a cestovní pas,“ popsala mluvčí. 

Jednání zlodějíčků včetně krádeže zachytily kamery, policisté proto žádají kohokoliv, kdo by pachatele poznal, ať zavolá na linku 158 nebo se obrátí přímo na policisty z Obvodního oddělení Libčice (tel. 974 866 400). Policisté nevylučují, že se jedná o cizince.

Video
délka: 01:45

Dva muži ukradli cizinci batoh s penězi i doklady, škoda je 320 tisíc korun. Policie České republiky

Fotogalerie
6 fotografií