Malá dívenka (6) spadla v Harrachově z lanovky: Z ublížení na zdraví obžalovali její babičku

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
23. 5. 2019
12:31

Státní zastupitelství v Semilech podalo k soudu obžalobu na babičku šestileté dívky, která v lednu spadla ze sedačkové lanovky v krkonošském Harrachově na Semilsku. Vyplývá to z vyjádření státní zástupkyně Silvie Sochorové. 

Šestiletá dívka 5. ledna dopoledne utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky. Na čtyřsedačce vedoucí na Čertovu horu s ní jela nahoru babička a k nim si přisedl cizinec, který se na výzvu policie sám přihlásil jako svědek.

Výsledky vyšetřování podle Sochorové ukázaly, že nepochybila obsluha ani provozovatel lanové dráhy, ale doprovod dítěte. Proto podle ČTK ve středu podala k soudu v Semilech obžalobu na babičku dítěte. Za přečin ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí ženě až roční vězení. 

Loni v únoru se obdobný případ stal v sousední Rokytnici nad Jizerou. Čtyřleté dítě spadlo z 11 metrů na umrzlý sníh, vyvázlo bez zranění. Dívka v době rozjezdu na sedačku pořádně nedosedla a nebyla v ní nijak zajištěná. Její matka ji proto přidržovala oběma rukama, dítě ale neudržela. „Zadokumentovali jsme to jako přestupek a řešila to drážní inspekce,“ řekla již dříve mluvčí policie Ivana Baláková.

Curak ( 23. května 2019 13:08 )

Babču bych zavřel až zčerná.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud