Lékaři při zákroku poranili tepnu pacientky, která zemřela: Měla krátký krk! hájí se

Tracheostomie (ilustrační foto)
Autor: chal - 
17. května 2019
14:56

Okresní soud v Liberci řeší spor o odškodné, které po Krajské nemocnici Liberec žádá manžel zesnulé pacientky. Žena v září 2016 vykrvácela po tom, co hospitalizované lékaři provedli tracheostomii a při zákroku údajně pacientce omylem nařízli tepnu. Žena začala po čtyřech dnech z rány silně krvácet a zemřela. Vdovec po nemocnici požaduje 500 tisíc korun. Na případ upozornil server iDnes.cz.

Nemocnice nepopírá, že pacientka vykrvácela v souvislosti s provedenou tracheostomií, hájí se ale tím, že se jednalo o komplikaci, která je se zákrokem spojená. To podle iDnes tvrdí i posudek, který pro žalovanou stranu vypracoval znalecký ústav Fakultní nemocnice Olomouc.

Něco jiného údajně stojí v posudku znalce Pavla Hudeho, který soudu předložil žalobce. „Je zcela zřejmé, že k řeznému poranění cévní stěny došlo nevhodným řezným manévrem,“ cituje iDnes znalce Pavla Hudeho. Podle posudku se řezné poranění neslučuje se správným provedením tracheostomie.

Lékař měl prý otvor vést velmi nízko, v oblasti, kde je provedení rizikové a podle Hudeho „se nedoporučuje“. Po zákroku neproběhla endoskopická kontrola správnosti zákroku, píše znalec.

Posudek nemocnice připouští riziko, které s sebou provedený zákrok nesl, úspěch zásahu podle něj ale „limitovaly anatomické poměry“. Pacientka prý totiž měla tzv. krátký krk.

O problému nikdo čtyři dny nevěděl, ránu podle Pavla Hudeho ucpala zavedená trubice. Soud bude pokračovat v červnu.

liskabystrouska ( 17. května 2019 19:17 )

ma to za sebou ..vdovec jeste vydela

cocumysvole ( 17. května 2019 16:07 )

Že prej měla krátkej krk - to je ale kravina - neměl on náhodou dlouhej skalpel a nebo nějaký promile?

Monikay ( 17. května 2019 15:10 )

je strašné jak doktoři cokoliv zapírají. že je ten jejich hřbitůvek v zádech neděsí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud