Šokovaní rodiče zuří: Porodník upustil naše dítě na hlavičku!

Autor: ital - 
13. května 2019
14:21

Manželé Monique a Derrick Rogersovi umístili 1. května na internet šokující video z poloviny února. Tehdy Monique rodila dvojčata, která přišla na svět předčasně. Derrick šťastnou chvíli natáčel na svůj mobil, když se jej najednou zmocnilo zděšení. Narozenou holčičku jeden z lékařů při čištění upustil na hlavičku. Rodiče se rozhodli žalovat nemocnici.

Přesně na Valentýna, 14. února v nemocnici Chandler Regional Medical Center v Arizoně se manželům Rogersovým narodily dvě holčičky, dvojčátka Morgan a Madison. Přišly však na svět předčasně.

Derrick natáčel porod svých dcerušek na video, když náhle zůstal stát v nenadálém šoku. Jeden z lékařů při čištění Morgan upustil a nebohá dívka spadla hlavičkou na stůl. Zděšený Derrick na lékaře křičel: „Upustil jste moje dítě!“

Video  Doktorům upadlo dítě na hlavičku  - Facebook

„On se na mě podíval téměř pobaveně. Tak jsem mu ukázal video a potom už nemohl nic říct,“ popisuje Derrick doktorovu reakci. Monique nebyla po zhlédnutí videa schopná slova a odmítla se na něj podívat více než jednou. „Slíbila jsem si, že se na to video už nikdy znovu nepodívám. Měla jsem pocit, že s mou dcerou zacházejí jako s pytlem brambor,“ řekla zhnuseně.

Týden po narození ultrazvuk odhalil, že Morgan utrpěla první stupeň krvácení do mozku. U předčasně narozených dětí nejde o nic neobvyklého, avšak rodiče chtějí zjistit, zda bylo krvácení způsobeno předčasným porodem nebo jestli neutrpěla trauma následkem pádu na hlavičku. Zvažují také, že podají na porodnici žalobu.

Nemocnice slíbila, že situaci ohledně incidentu vyšetří. „Kvůli ochraně soukromí pacientů a na žádost rodiny nebudeme zveřejňovat žádné informace, nejsme schopni se k této záležitosti konkrétně vyjádřit. Bezpečnost našich pacientů a jejich rodin je vždy v našem nejvyšším zájmu. Tým lékařů v nemocnici bere tuto záležitost velmi vážně a snaží se věc řádně vyšetřit,“ stojí v tiskovém prohlášení nemocnice.

Podle rodičů se obě dvě dívky těší dobrému zdraví, jen Morgan občas mívá třesové záchvaty, jejichž příčina jim zůstává skryta. „Chtěla bych vědět, jestli je to způsobené nízkou porodní váhou nebo tím, že ji upustili na hlavičku,“ ilustrovala nejistotu, které rodina čelí, Morganina maminka.

dajka123 ( 14. května 2019 07:40 )

Jestli ty nebudeš chytrý jak rádio. Já měla manžela jednou u porodu a už nikdy více.

starypes ( 14. května 2019 05:38 )

Kalouska upustil taky a kam to až dotáhl. A v Praze je jich plný Staromák.

holahej ( 13. května 2019 17:23 )

To je pravý důvod, proč má být otec u porodu, aby ohlídal pochybení lékařů. Matka mnohdy nemůže vše vnímat a kontrolovat.

bobeszchaloupky ( 13. května 2019 15:57 )

no vidíte a dnes je presidentem

dajka123 ( 13. května 2019 15:27 )

U nedonošených dětí krvácení do mozku není nic neobvyklého. Navíc matka musí počítat i s tím, že nedonošené děti často mívají nějaké zdravotní komplikace, epilapsii, obrnu, opožděný psychomotorický vývoj, poruchy zraku, sluchu, imunity... proto jsou min.rok v péči neurologa.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud