Muž přišel o údaje k platební kartě: Zloděje nakrmil stovkami hamburgerů

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
30. dubna 2019
07:37

Skupina zlodějů vybílila účet Kanaďana, který podle vlastních slov zadal přístupové kódy do internetové aplikace a potom přišel o téměř 35 tisíc korun. E-mailovým upozorněním, která mu chodila do schránky celý týden, nevěnoval pozornost. Když všechno odhalil, čekal ho velký šok. Zloději utratili jeho peníze v rychlém občerstvení.

Neznámí zloději si v Montrealu na účet Patricka O’Rourkea objednali jídlo v restauraci McDonald’s za více než 2000 kanadských dolarů (téměř 35.000 korun). Podařilo se jim to prostřednictvím mobilní aplikace. Nabourali se do účtu jednoho ze zákazníků, který do aplikace zadal údaje o svojí platební kartě. 

„Někomu se asi podařilo dostat se do mého účtu a přístupové údaje pak sdílel se svými přáteli, kteří se pustili s vervou do jídla,“ řekl CBC Kanaďan Patrick O’Rourke, který o peníze přišel.

Podvodníci si mezi 12. a 18. dubnem objednali přes aplikaci více než 100 jídel. Upozornění o objednávkách chodila O’Rourkeovi do zvláštní složky v jeho e-mailové schránce, kterou kontroluje pouze zřídka. Dlouho si jich proto nevšiml.

Podle CBC se nejedná o ojedinělý incident, několik lidí v Montrealu již v minulosti sdílelo na sociálních sítích nebo v médiích podobnou zkušenost.

Zatím není známo, jak zloděj získal k účtu přístup. Podle O’Rourkea však nevěnuje McDonald’s zabezpečení aplikace dostatečnou pozornost. Společnost také odmítla jeho žádost o vrácení peněz. Ty mu nakonec dala až jeho banka.

Prodejce hamburgerů však tvrdí, že aplikace je zabezpečena uspokojivě. Uživatelé prý mají používat dostatečně silná hesla a v případě podezřelých transakcí ihned kontaktovat svou banku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud