Policie se o muže (32) začala zajímat poté, co ho kamera natočila v jedné z ostravských tramvají, jak někomu krade batoh. „V době, kdy se otevřely dveře tramvaje, odcizil poškozenému jeho zavazadlo s uloženými věcmi a mobilním telefonem. Z místa poté utekl,“ informoval policejní mluvčí Richard Palát.

Policisté jej ale díky záběrům rychle vypátrali a po jeho zatčení se nestačili divit. Muž se jim totiž přiznal k dalším krádežím.

Kromě incidentu z tramvaje vykrádal obchody nebo sklepy v bytovkách. „Způsobená celková škoda byla v této chvíli vyčíslena na částku přesahující 530 tisíc korun,“ řekl policista Richard Palát.

Praskly mu řetězy, zpátky nevyjel

Přiznáním ke kuriozní krádeži svůj zlodějský výčet nezakončil. Zmocnil se totiž i zaparkovaného auta, které chtěl později vrátit na původní místo, to se mu ale nepovedlo.

„Vozidlo chtěl následně vrátit zpět na parkoviště před hotel v Beskydech. To se mu však pro klimatické podmínky nepodařilo. Během jízdy poničil sněhové řetězy, bez kterých nebylo možné terénem projet,“ doplnil policista Palát.

V případě, že bude obviněný uznán vinným, je ohrožen trestem odnětí svobody až na pět let.

VIDEO: Krádež do 10 tisíc jen přestupkem? Ano, 16 let se limit neměnil, říká znalec

Video
délka: 17:52

Krádež do 10 tisíc jen přestupkem? Ano, 16 let se limit neměnil, říká znalec Blesk TV