Opilý lékař chtěl za letu otevřít nouzový východ! Svázali ho bezpečnostními pásy

Opilého ruského doktora, který se snažil za letu otevřít nouzový východ, spoutali cestující.  (Autor: Vkontakte/YouTube)
Autor: lm - 
28. dubna 2019
16:50

Páchat výtržnosti v letadle se nevyplácí. Přesvědčil se o tom i špičkový ruský lékař, který to během letu přehnal s alkoholem a poté chtěl ve výšce 10 kilometrů nad zemí otevřít nouzový východ. Palubní personál spolu s cestujícími ho zpacifikovali a přivázali k sedačce. Tak pak musel vydržet celé čtyři hodiny, než letadlo v pořádku přistálo.

Třiačtyřicetiletý lékař během desetihodinového letu z Bangkoku do Moskvy vydatně zapíjel "turbulence" rumem, což se brzy začalo projevovat i na jeho chování. Vadim Bondar začal být agresivní a urážet letušky a stevardy. "Křičel a dělal vše pro to, aby znepříjemnil ostatním cestujícím let," popsala mluvčí Aeroflotu Vera Abaninová.

"Měl u sebe dvě flašky chlastu a pak se snažil otevřít nouzový východ. Personál spolu s cestujícími se ho snažili uklidnit, ale on nepřestával křičet a řvát," uvedl jeden z pasažérů. "Křičel, když mu spoutali ruce. Neustále plakal a naříkal, že má spoutané ruce a nemůže dýchat," doplnil.

Neposlušného pasažéra přikurtovali pomocí bezpečnostních pásů k sedačce a takto musel strávit ještě další čtyři hodiny letu. Po přistání v Moskvě si ho rovnou odvedla policie, zatím ho však z ničeho neobvinili. Bondar připustil, že popíjel rum, ale údajně se snažil jen překonat turbulence. "Možná, že jsem si řekl letuškám mockrát o vodu. Velmi nepříjemně mi pak řekly, abych si šel sednout zpět na své místo," řekl později lékař novinářům. Zároveň se však omluvil ostatním cestujícím za jejich obtíže.

"Bezpečnostní pás mi tlačil na hrdelní žílu a hrtan, což mi velmi ztěžovalo dýchání," postěžoval si Bondar s tím, že mu údajně někdo aplikoval injekcí "neznámou látku" a také, že se mu z příručního zavazadla ztratila hotovost ve výši asi 30 tisíc korun. Lékař se ohledně celého incidentu proto plánuje poradit se svým advokátem.

Podle médií Bondar pracuje jako anesteziolog na špičkové moskevské klinice. Jeden z pasažérů uvedl, že se paradoxně specializuje na pacienty v kritickém stavu způsobeném alkoholem či drogami.

liskabystrouska ( 20. června 2019 08:40 )

jak jinak nez rusky o c h lasta

doktormediciny ( 7. června 2019 14:20 )

No dovolte...Strach z letadla Ja propkazano, ze alkohol pusobi nas ty same receptory jak lexaurin, Diazepam a jina svinstva..Snad jen ze mel pit vodku

gabreta ( 29. dubna 2019 06:04 )

Jó pan doktor chtěl vyzkoušet, jestli "Red Bull dává křídla" není klamavá reklama!!!!!

starypes ( 28. dubna 2019 19:35 )

Doktor, ten tvrdý játra má.......(řidič, ten tvrdej chleba má

offline ( 28. dubna 2019 18:20 )

Možná to byl i inženýr. Každopádně bych mu nebránil ve výstupu. Jak byl ožratý, tak by se mu ani nic nestalo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud