Policie na Olomoucku dopadla dva uprchlíky: Utekli z kamionu mířícího do Belgie

Policie na Olomoucku dopadla dva uprchlíky: Utekli z kamionu mířícího do Belgie (ilustrační foto)  (Autor: EPA, Reuters)
Autor: ČTK - 
25. dubna 2019
10:09

Policisté zadrželi v Lutíně na Olomoucku dva muže, pravděpodobně běžence z Afghánistánu. Na Olomoucko se dostali v kamionu, který měl v České republice zastávku na cestě ze Srbska do Belgie. Dvojice na sebe upozornila poté, co začala utíkat z areálu firmy, kam kamion dojel. Další osud obou běženců nyní řeší policie, pravděpodobně budou vráceni na Slovensko, odkud hranice státu překročili.

Policie začala po běžencích pátrat ve středu kolem 11:00 poté, co dvojice mužů vyskočila z ložné plochy nákladního vozidla v areálu firmy v Lutíně. "Policisté na místo okamžitě vyrazili a za 20 minut od oznámení obě osoby vypátrali. Jednalo se o dva muže bez dokladů, kteří uvedli, že jsou z Afghánistánu a míří do západní Evropy," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Nákladní vozidlo podle policie řídil cizinec, který uvedl, že jel ze Srbska do Belgie a v České republice pouze vykládal část zboží. "O běžencích v nákladovém prostoru nevěděl," dodal policejní mluvčí. Policie se nyní snaží prověřit totožnost obou běženců. Zjistila, že vozidlo s utečenci vjelo na území ČR ze Slovenské republiky, kam nejspíš budou oba běženci vráceni na základě mezinárodní smlouvy, dodal Hejtman.

rockyshowman ( 30. dubna 2019 05:23 )

Co by zde jedli,pili za co bytady ili? Kdo je instruoval, kde se dostali do
kamlonu? V§echna podezřelá vozidla kontrolovat ji na hranicích.

Velikonoce1 ( 25. dubna 2019 11:39 )

Hnus!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud