Šokující krádež v hradecké nemocnici: Zloděj si přímo ze sálu odnesl přístroje za miliony!

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK, ital - 
15. dubna 2019
13:11

V sobotu večer se neznámý zloděj vloupal na Plicní kliniku Fakultní nemocnice v Hradci Králové, odkud ukradl pět bronchoskopů a také další vybavení. K přístrojům se pachatel dostal za použití násilí. Personál nemocnice nyní řeší problém, jak pacientům zajistit péči. Celková částka odcizeného vybavení přesahuje hodnotu 5 milionů korun.

Policejní mluvčí Královéhradeckého kraje Ivana Ježková v pondělí oznámila pro ČTK, že v sobotu neznámý pachatel ukradl z Plicní kliniky ve Fakultní nemocnici několik přístrojů v částce převyšující 5 milionů korun, ke kterým se dostal násilím. Nemocnice nyní řeší, jak zajistit péči o nemocné na plicní klinice.

„Pachatel či pachatelé vnikli násilím na bronchoskopický sál, kde násilím otevřeli skříně a odcizili pět kusů videobronchoskopů. K tomu odcizili další doplňkové vybavení, například zdroje světla či klávesnice,“ uvedla Ježková. Vzhledem k vyšetřování zatím podle ní policie nebude k případu sdělovat další podrobnosti.

Bronchoskop je přístroj pro diagnostiku plic a dýchacích cest. Skládá se z kamery a z pružné části zaváděné do dýchacích cest pacienta. Lékař přístroj při zákroku drží v ruce. Přístrojem lze provádět i odebrání vzorku plic.

„Vedení nemocnice nyní intenzivně pracuje na řešení situace, aby péče o pacienty byla zajištěna. Oddělení zůstalo v provozu,“ pověděl mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Ani nemocnice podle něj případ vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebude více komentovat.

AliceNovakova3 ( 15. dubna 2019 18:06 )

to je fakt, u každého přístroje by stál sekuriťák, to by byla bomba

ladybug ( 15. dubna 2019 17:33 )

Naše nemocnice v zámoří zaměstnávají bezpečnost. To se divím, že nemocnice v Česku nechávají takové drahé přístroje na pospas.

zada ( 15. dubna 2019 14:52 )

Komupak se takovýhle "lup" asi může hodit, že???? Speciální věci jsou jen pro "speciální" lidi, že?!?!?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud