Další tragická nehoda na Zlínsku: Policisté potvrdili čtvrtou oběť od začátku tohoto roku

Na Zlínsku zemřel při autonehodě další člověk (Ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
12. 4. 2019
19:12

Tragická nehoda dvou osobních vozů a nákladního automobilu převážejícího dobytek zablokovala odpoledne na víc než pět hodin dopravu na silnici I/69 u Jasenné na Zlínsku. Jde o páteřní komunikaci mezi Zlínem a Vsetínem. Čtyřiašedesátiletá řidička jednoho z osobních vozidel při nehodě zemřela. Sdělili to mluvčí hasičů Roman Žemlička, mluvčí policie Petr Jaroš a lékař záchranné služby Dorián Pfeifer. Havárie se odehrála krátce po 13:00.

„Z osobního auta jsme vyprošťovali zaklíněnou a zraněnou řidičku. Byla předána zdravotníkům, po několika marných oživovacích pokusech lékař konstatoval její úmrtí," uvedl Žemlička. V dalším osobním vozidle podle něj cestovaly dvě ženy, v nákladním automobilu pouze jeho řidič. Pfeifer sdělil, že žádný z dalších účastníků nehody zraněn nebyl.

Příčinu nehody policisté vyšetřují. „Podle svědeckých výpovědí vyjela řidička, která při nehodě zemřela, prozatím z neznámých příčin do protisměru, kde narazila do nákladního vozu. Na nečekanou situaci již nedokázala zareagovat ani řidička třetího automobilu, která se tak nedobrovolně stala dalším účastníkem tragické nehody," uvedl Jaroš.

Dechová zkouška na alkohol byla negativní u řidiče nákladního automobilu i nezraněné řidičky osobního vozidla. „U řidičky, která zahynula, samozřejmě nevíme, tam rozhodne pitva," doplnil Jaroš.

Nákladní vůz převážel podle Žemličky dobytek, ten zůstal uvnitř. Kvůli vyšetřování příčin nehody a odstraňování jejích následků byla silnice mezi Lutoninou na Zlínsku a Liptálem na Vsetínsku více než pět hodin v obou směrech uzavřená. Policisté odkláněli dopravu na objízdné trasy.

Podle dostupných informací je žena čtvrtou letošní obětí dopravních nehod ve Zlínském kraji. V polovině ledna zahynula pod couvajícím nákladním vozidlem v obci na Vsetínsku chodkyně.

Začátkem února srazil ve Starém Městě na Uherskohradišťsku podnapilý řidič automobilem cyklistu, který svým zraněním na místě podlehl. Koncem února zemřel u Sazovic na Zlínsku po srážce s policejním vozidlem motocyklista. Loni na silnicích v regionu zahynulo 22 lidí, z toho sedm na Zlínsku.

 

tomik007 ( 13. dubna 2019 01:41 )

To vypada skoro jako by to vetsi auto, chtelo sezrat to mensi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud