Dramatická nehoda u Doks: Řidič zkolaboval, manželka musela strhnout řízení, muže oživovali policisté

Dramatická nehoda u Doks: Řidič zkolaboval, manželka musela strhnout řízení, muže oživovali policisté  (Autor: Facebook)
Autor: dce - 
9. dubna 2019
20:45

Záchranou lidského života se mezi hrdiny zapsali dva policisté z Doks na severu Čech. Řidič projíždějící po silnici z Jestřebí zkolaboval a i přes rychlou reakci jeho manželky vůz havaroval. Policisté, kteří zrovna projížděli kolem, neváhali a pomohli manželům v nezáviděníhodné situaci. Přes sociální sítě jim nyní poděkovala i dcera manželského páru.

Dva policisté z Doks - pprap. Oldřich Jirouš a nstržm. Šimon Hotový - jeli zrovna k hlášenému případu vloupání, u silnice si ale všimli havarovaného vozu, a tak se rozhodli pomoci posádce v nesnázích. Ukázalo se, že řidič (65) zkolaboval během řízení po cestě z Jestřebí na Staré Splavy.

„V tu dobu ho předjížděla octavia, do které po vyjetí vlevo bočně narazil. Jeho duchapřítomná manželka naštěstí strhla řízení vpravo a vozidlo vyjelo mimo silnici do mělkého příkopu, kde zůstalo stát. Jeho motor ale běžel dál a řidič v bezvědomí měl stále nohu na pedálu plynu při zařazené rychlosti," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Žena držela jednou rukou volant stočený doprava, aby se vůz znovu nerozjel vstříc silnici - naštěstí ale prokluzovala spojka - a druhou rukou se snažila pomoci manželovi. V tu chvíli přijeli dva zmínění policisté a vydali se páru na pomoc.

„Nejprve vypnuli motor a vozidlo zabrzdili ruční brzdou. Hned potom zkolabovanému řidiči uvolnili dýchací cesty a on po chvíli znovu nabyl vědomí. Jakmile začal dýchat, uložili ho do stabilizované polohy a čekali na sanitu. Kromě toho se věnovali i spolujezdkyni, která byla z předchozích událostí hodně rozrušená," popsala Baláková s tím, že policisté měli připravený i defibrilátor, toho ale naštěstí nebylo nakonec potřeba.

Podle mluvčího Zdravotnického záchranného sboru Libereckého kraje Michaela Georgieva policisté svou pohotovostí významně přispěli k záchraně života pacienta před příjezdem sanitky. Muž skončil v nemocnici a nyní je podle Balákové již ve stabilizovaném stavu.

Na facebooku Policie České republiky policistům poděkovala i dcera manželského páru Radka. „Ze srdce moc děkuji. V tom autě jel můj taťka s mamkou. Je dobré vědět, že policie má takové, kteří opravdu pomáhají. Ještě jednou velké díky. A díky i mamce, že takovou situaci zvládla tak, jak nejlíp mohla, a zachovala relativně klid a zabránila nějakému neštěstí. Díky." Radka později ještě dodala, že tatínka museli resuscitovat celkem sedmkrát a teď ho čeká operace srdce.

„Vaše mamka se zachovala opravdu nejlépe, jak mohla, a zabránila dalšímu neštěstí. Otec v ní má svého strážného anděla. Přeji brzké uzdravení," odpověděl Radce Oldřich Jirouš, jeden z policistů, kteří se podíleli na záchraně jejího otce.

krkoun ( 10. dubna 2019 09:38 )

Dvacet kilo za dva týdny,to můžeš říkat těm co žerou seno.

Maratrissa ( 9. dubna 2019 21:29 )

Mínus 20 kg za dva týdny! Bříško zmizí bez poškození zdraví! Potřebujete >>>> www.SlimExtrem.com

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud