Způsobil těžkou nehodu, ujel, ale natočila ho kamera! Znáte ho?

Autor: dce - 
25. února 2019
15:18

Otřesně vypadající nehodu řeší od minulého týdne policisté z Liberecka. Řidič osobáku s polskou SPZ totiž začal předjíždět ve chvíli, kdy už jeho samotného někdo předjížděl. Sice se podařilo zamezit střetu dvou aut, nevinný řidič ale po smyku narazil v příkopu do stromu. A viník ujel! Policie po něm nyní pátrá.

K nehodě došlo ve středu 20. února po půl třetí odpoledne na silnici mezi Frýdlantem a obcí Hajniště. Díky záznamu z kamery jednoho z aut policisté přesně vědí, co se stalo. „Řidič černé Škody Superb combi nedbal zvýšené opatrnosti a při započetí úkonu předjíždění pravděpodobně přehlédl, že je již předjížděn jiným účastníkem silničního provozu,“ popsal policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Řidič druhého auta – modré Fabie – strhl řízení doleva, aby zabránil střetu s jedním z vozů. Přetáčivým smykem však došlo k vyjetí vozu Fabie mimo komunikaci do pravého příkopu a následnému převrácení vozidla s nárazem do stromu. Řidič černé Škody Superb combi, pravděpodobně polské registrační značky, neučinil opatření, která mu ukládá zákon, a z místa dopravní nehody ujel. Obdobně tak neučinil ani řidič modrého Volkswagenu Polo, který taktéž z místa dopravní nehody odjel,“ dodal Robovský.

Video  Řidič polského superbu ujel na Liberecku od nehody, pátrá po něm policie.  - Policie ČR

Jediný, kdo se zachoval správně, byl řidič, potažmo celá posádka vozu, který kolizi natočil na palubní kameru. Při nehodě byla jedna osoba těžce zraněna a musela být sanitkou převezena do nemocnice v Liberci.

Policisté žádají svědky nehody, ale zejména řidiče černé octavie i modrého volkswagenu, aby se přihlásili policii – buď na nejbližší služebně, nebo na lince 158.

titan33 ( 26. února 2019 00:37 )

jediné co vidím je nastavené zpětné zrcádko v autě , na boční nespoléhám v těch bylo patrno mrtvý úhel,zlom i při couvání, jinak lítám autem jako ďas"

moist ( 25. února 2019 21:23 )

Že by mrtvý úhel?

ostuda ( 25. února 2019 20:49 )

jediný důležitý je mít tak silný auto abys předjel tak rychle, než ti tam stačí nějákej de/bil vůbec vjet

ostuda ( 25. února 2019 20:43 )

to je srandovní že česi vždycky řeší to, co přísluší policajtům, ale už míň to, co by měli řešit sami. třeba já když chci předjíždět, podívám se vždycky do zrcátka, a rychlost a případné nadávání řeším až následně. ale je teda fakt, že s magorama krerý mi jsou schopný tam vjet když předjíždím, počítám

tomik007 ( 25. února 2019 20:42 )

Fabie a BMW jsou dve nejnebezpecnejsi auta v rukou silencu, na celem svete...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud