Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

„Dobrodinec" u Prostějova odtáhl auto bez řidiče a pak ho naboural: Jen se omluvil a zmizel

„Dobrodinec" u Prostějova odtáhl auto bez řidiče a pak ho naboural: Jen se omluvil a zmizel (ilustrační foto)
„Dobrodinec" u Prostějova odtáhl auto bez řidiče a pak ho naboural: Jen se omluvil a zmizel (ilustrační foto)  (Autor: Foto – Policie ČR a HZS PK)
Autor: ČTK - 
29. března 2019
10:28

Porouchané auto bez řidiče odtáhl na laně na dálnici D46 u Prostějova omylem neznámý muž, který řidiči nabídl pomoc. Nevšiml si, že majitel vozu do něj nestihl nastoupit. Ve chvíli, kdy své auto dohnal stopem po třech kilometrech, bylo již nabourané po nárazu do svodidel. Neznámý řidič pak vůz odvázal z lana a ujel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, kromě vozu byla poškozena i svodidla. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Kuriózní případ se odehrál v úterý, kdy pětapadesátiletý řidič dodávky jedoucí z Olomouce na Prostějov musel na 29. kilometru dálnice kvůli poruše vozu zastavit. „Když řidič zjistil, že poruchu není schopen sám rychle opravit, rozhodl se pro přivolání odtahové služby. V tom však na místě zastavil neznámý muž s přesně nezjištěným malým nákladním automobilem a nabídl se, že porouchané vozidlo odtáhne," uvedl mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Řidič dodávky nabídku pomoci přijal, odešel odstranit výstražný trojúhelník a mezitím neznámý muž nainstaloval tažné lano. „Poté se nepřesvědčil, zda je druhý řidič již v kabině, a dodávku bez řidiče odtáhl. Na 26,5. kilometru dálnice dodávka bez řidiče narazila do pravých svodidel. Řidiči renaultu, který na místo dorazil záhy stopem, se neznámý omluvil, odvázal lano a z místa odjel," doplnil policejní mluvčí.

Škoda na havarované dodávce byla podle policie vyčíslena na 20.000 korun. Okolnosti a míru zavinění dopravní nehody policie vyšetřuje.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání