Klády skončily po nehodě zapíchnuté v autobuse s dětmi: Zázrakem se nikomu nic nestalo

Aktualizováno -
25. března 2019
12:44
Autor: ČTK, chal - 
25. března 2019
11:07

V pondělí ráno se v Benešově srazil školní autobus s náklaďákem naloženým kládami. Jeden z kmenů rozrazil boční okno autobusu, který vezl asi 50 dětí, a zůstal v něm zapíchnutý. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Nákladní auto převážející dlouhé klády v pondělí ráno v Benešově narazilo do školního autobusu, v němž jelo zhruba 50 dětí. Nehoda se obešla bez zranění, výrazně ale zkomplikovala dopravu na křižovatce Červené Vršky na hlavním silničním tahu z Prahy na Tábor. Místo nehody bylo zhruba 2,5 hodiny částečně neprůjezdné, provoz tam řídili policisté, uvedla mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Nehoda se stala kolem 08:00. „Nákladní vozidlo převážející dlouhé klády, které přečnívaly ven z přívěsu, se z boku střetlo se školním autobusem," uvedla mluvčí. „Děti z místa odvezl náhradní autobus. Příčinu policie vyšetřuje," dodala Stulíková. Provoz byl plně obnoven v 10:30. Podle dechové zkoušky ani jeden z řidičů před jízdou nepil alkohol.

Luckie1 ( 27. března 2019 10:32 )

Ten autobus stál v koloně a nejel.

offline ( 25. března 2019 13:16 )

https://www.youtube.com/watch?v=9C4J-QDsD1A

horalysa ( 25. března 2019 11:41 )

Nevím jak přesně k nehodě došlo, ale něco mi tu nehraje. Pokud jel řidič autobusu po pravé straně vlevo odbočujícího nákladního auta, to neví že při odbočování vlevo náklad vybočuje? Mnohokrát jsem se v podobné situaci nacházel, ale raději jsem vždy počkal, až vozidlo s dlouhým nákladem dokončí odbočení. Ale mohlo se to odehrát úplně jinak. Soudím jen podle fotek.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud