Další šílenec v protisměru: Řidiče z Prostějovska hledá policie, ohrozil několik řidičů

Další šílenec v protisměru: Řidiče z Prostějovska hledá policie, ohrozil několik řidičů. (Ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
6. března 2019
11:53

Zhruba tříkilometrovou jízdou v protisměru ohrožoval v úterý dosud neznámý řidič ostatní vozidla na D46 u Prostějova. Na tísňovou linku se obrátilo několik svědků, řidiče se však policistům zjistit nepodařilo. Nakonec se u dálničního nájezdu obrátil a poté pokračoval již správným směrem na Olomouc. Policisté se v této souvislosti obracejí na případné svědky, kteří by jim mohli pomoct zjistit jeho totožnost.

Muž jel po dálnici v protisměru v úterý kolem 08:00, a to minimálně od 22. do 25. kilometru. „Dosud nezjištěný řidič osobního automobilu typu Renault Clio stříbrné barvy měl v dálničním směru na Brno jet směrem k Olomouci,“ popsal mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Řidič je podle Kořínka podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Se svými poznatky, případně pořízenými fotografiemi či kamerovými záznamy z vozidel se svědci mohou na policisty prostějovského dopravního inspektorátu obrátit telefonicky na číslo 974 781 251 nebo prostřednictvím bezplatné linky 158.

Tísňové telefonáty kvůli podivné jízdě řidiče na D46 u Prostějova řešili policisté také na konci ledna. Tehdy šlo o silně opilého řidiče nákladního vozu, který nakonec na dálnici havaroval. Podle policistů nehodě předcházela téměř dvacetikilometrová jízda z Tovačova na Přerovsku, řidič jel s více než třemi promile alkoholu. Byl obviněn z obecného ohrožení, za což mu hrozí až osm let vězení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud